Sıradaki içerik:

Dünyanın En Hızlı İnternete Sahip Operatörü Açıklandı

e
sv

Zoom’a Uçtan Uca Şifreleme Özelliği Geliyor

800 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Zoom’un Android programı yakın vakit önce güncellenmiş ve, Zoom toplantıları, aynı vakitte değişik bir platformda daha aynı anda gerçekleştirilebilecek duruma gelmişti. Şimdi ise Zoom uçtan uca şifreleme özelliği ile gündeme geliyor. Bu özellik hem ücretsiz kullanan şahıslara hem de ücretli Zoom kullanan şahıslara sunulacak.

Zoom uçtan uca şifreleme özelliği

WhatsApp’ın sevilen özellikleri arasında yer alan uçtan uca şifreleme özelliğinin, karantina döneminde popülerliğini artıran Zoom için de geliyor. Zoom’un bu yeni özelliği, masaüstü programında, iOS ve Android programı da dahil olmak üzere tüm platformlardaki uygulamalarına geliyor.

Zoom aylar önce bir blog yazısıyla duyurduğu uçtan uca şifreleme için bir mafsala de yapıyor. Özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların ayarlardan bu özelliği açması gerekiyor. Toplantı yapılacak katılımcıların tümünün bu özelliği açması gerekiyor. Özellik açıldığında konuşma penceresinin sol üst evresinde yeşil bir kilit simgesi belirecek. Bu da güvenliğin artmış olduğunu kullananlara göstermiş olacak.

Bu özellik için Mayıs ayında bir ortaklık kuran Zoom, ilk etapta uçtan uca şifrelemeyi ücretli kullanıcılarına sunmayı planlıyordu fakat tüm kullananlara açtı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.