Sıradaki içerik:

Facebook’un Etkinliği Yönetme Özelliği!

e
sv

Zoom Zirve Yaptı, Şirket, Kazanç Açıklamasında İtiraf Etti!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün


İnsanlar giderek bir Zoom toplantısından bahsettiklerinde, aslında Bluejeans veya Microsoft Teams gibi başka bir şirketin teknolojisini veya etrafta dolaşan diğer çeşitli çözümleri kullanan bir video konferanstan bahsediyorlar.

Nisan 2020 yılında 300 milyon Aralık 2019 yılında 10 milyon günlük katılımcılardan şirket yetiştirilen bir hızlı yükselişi testere sonra, şirket tarafından kuşatılmış olan güvenlik ve gizlilik sorunları, ve olmuştur hükümetler, bir dizi yasaklı şirketler ve kurumlar.

Şirket bugün yaptığı açıklamada, Nisan ayının geçmişte bir aydan fazla olduğunu ve şirket için yüksek bir filigran olduğunu itiraf etti:

“Ücretsiz ve ücretli günlük 300 milyondan fazla katılımcıya, Aralık 2019’daki 10 milyondan 2020 Nisan’ında Zoom toplantılarına katıldık.”

Zoom’un azalan popülaritesi kısmen Nisan ayının zirvesinden sonra hızlı bir düşüş gösteren Google Arama Trendleri arama ilgi grafiği ile yansıtılmaktadır.

Tabii ki, kullanıcı sayısı hikayenin sadece küçük bir kısmını anlatıyor – daha da önemlisi, elde edilen gelir ve Zoom bugün gelirlerinin geçen yıla göre yüzde 169 arttığını 328.2 milyon dolara çıkardığını açıkladı.

Zoom ayrıca, yerinde durma kısıtlamalarının hafifletilmesine rağmen, şirketin yüksek seviyeli katılım seviyelerini görmeye devam ettiklerini ve şirketin yeni bulunan müşteri tabanlarının bazılarını uzun vadede ödeme yapan müşterilere kilitlemeyi başardığını öne sürdü. 10’dan fazla çalışanı olan müşteri sayısını yüzde 354 oranında artırarak 265.400’e çıkardı.

Ancak Microsoft’un Teams ürününden artan rekabet ile özellik boşluğunu hızla kapatan Zoom’un bu şirketlere takılıp bağlanamayacağı hala görülüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.