Yüz değiştirme filtresi Snapchat’e şans getirdi

2 dk


Snapchat, güçlü rakipleri karşısında zor günler geçirmişti. Görünen o ki Snap için artık işler yavaş yavaş yoluna giriyor. Zira şirketin yayınladığı son finans raporunda yer alan bilgiler hiç de azımsanacak gibi değil. Şimdi hep beraber Snapchat kullanıcısı sayısı ile ilgili bilgilere yakından bakalım.

Snapchat kullanıcı sayısı en yüksek seviyeye ulaştı!

Bir dönemin en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından olan Snapchat bir süredir popülerliğini kaybetmişti. 2019 yılının ikinci çeyreğine dair finans raporunu açıklayan şirket artık işlerin değişmeye başladığını gösterdi.

Son üç aylık dönemde 13 milyon günlük aktif kullanıcı kazanan uygulama, böylece günlük 203 milyon kullanıcıya ulaşmış oldu. Bununla birlikte Snap halka arz ettiği günden bu yana en yüksek rakamları elde etmiş oldu.

Diğer taraftan Snap, geçtiğimiz yıl duyurduğu kar marjını da yüzde 30 oranında arttırdığını duyurdu. Tüm bu artışların sebebi olarak da son zamanlarda daha da popülerleşen yüz filtreleri gösteriliyor.

Özellikle, ünlüler tarafından da kullanılan, cinsiyet değiştirme ve bebek gibi gösteren filtreler büyük popülerlik katarken şirketin, büyük sorunlar içeren Android uygulamasını yenilemesi de büyüme de etkili oldu.

Rakamlarla örneklendirecek olursak; yüz filtreleri sayesinde 7 ile 9 milyonarasında yeni kullanıcının katıldığı düşünülürken, yenilenen Android uygulamasınınsa eskiye göre yüzde 7 oranında bir kullanıcı artışına sebep olduğu söyleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

54
7 Paylaşım, 54 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir