Sıradaki içerik:

En çok satan iPhone modeli hangisi?

e
sv

Yüz değiştirme filtresi Snapchat’e şans getirdi

220 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Snapchat, güçlü rakipleri karşısında zor günler geçirmişti. Görünen o ki Snap için artık işler yavaş yavaş yoluna giriyor. Zira şirketin yayınladığı son finans raporunda yer alan bilgiler hiç de azımsanacak gibi değil. Şimdi hep beraber Snapchat kullanıcısı sayısı ile ilgili bilgilere yakından bakalım.

Snapchat kullanıcı sayısı en yüksek seviyeye ulaştı!

Bir dönemin en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından olan Snapchat bir süredir popülerliğini kaybetmişti. 2019 yılının ikinci çeyreğine dair finans raporunu açıklayan şirket artık işlerin değişmeye başladığını gösterdi.

Son üç aylık dönemde 13 milyon günlük aktif kullanıcı kazanan uygulama, böylece günlük 203 milyon kullanıcıya ulaşmış oldu. Bununla birlikte Snap halka arz ettiği günden bu yana en yüksek rakamları elde etmiş oldu.

Diğer taraftan Snap, geçtiğimiz yıl duyurduğu kar marjını da yüzde 30 oranında arttırdığını duyurdu. Tüm bu artışların sebebi olarak da son zamanlarda daha da popülerleşen yüz filtreleri gösteriliyor.

Özellikle, ünlüler tarafından da kullanılan, cinsiyet değiştirme ve bebek gibi gösteren filtreler büyük popülerlik katarken şirketin, büyük sorunlar içeren Android uygulamasını yenilemesi de büyüme de etkili oldu.

Rakamlarla örneklendirecek olursak; yüz filtreleri sayesinde 7 ile 9 milyonarasında yeni kullanıcının katıldığı düşünülürken, yenilenen Android uygulamasınınsa eskiye göre yüzde 7 oranında bir kullanıcı artışına sebep olduğu söyleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.