Sıradaki içerik:

Huawei Yeni Akıllı Saati Watch Fit’i Duyurdu

e
sv

YouTube’un iOS Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

385 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google, YouTube’un iOS sürümünde resim içersinde resim özelliğini test etmeye başladı. Şu an amacıyla kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edilen özellik, bir yandan video izlerken başka yandan da değişik programların kullanılmasını sağlıyor. Özelliğin ne vakit kullanımda olacağı şu an amacıyla bilinmiyor.

ABD odaklı teknoloji devi Google, YouTube uygulamasının iOS sürümünde yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik, programın Android sürümünün yanı sıra iPad sürümünde de uzunca bir süredir tespit edilen resim içersinde resim özelliği. Bu özelliğin kullanıma sunulmasıyla beraber iPhone sahipleri, bir yandan YouTube’dan video izlerken başka yandan da değişik programları kullanmaya devam edebilecekler.

Bu özelliğin test edilmesiyle alakalı olarak dile getirmemiz gereken ilk şey, kullanıcı bildirimlerine göre bu özelliğin etaplar durumunda test edilmeye başlamış olması. Bu bağlamda birtakım kullanıcılar, özelliği birkaç gündür deneyimlediklerini belirtirken birtakım kullanıcılarsa yalnızca birkaç video amacıyla bu özelliği kullanabildiklerini ifade ediyor. Fakat gerçek olan şu ki Google mühendisleri, gerekli testleri yaptıktan sonra iOS kullanıcılarının tamamına bu özelliği sunacaklar.

9to5Mac doğrulusunda oluşturulan açıklamalara göre böylesi bir özellik gerçekte de var. Fakat şu an amacıyla yalnızca kısıtlı sayıda iPhone kullanıcısı, bu özelliği deneyimleme imkânına sahip. Fakat bu özelliği kullanabilen iPhone sahibi adedi her geride bıraktığımız gün biraz daha artacak ve testler tamamladığında, bu özellik bütün kullanıcıların hizmetine sunulacak. Peki YouTube’da test edilemeye başlayan resim içersinde resim özelliği kullananlara neler sunuyor?

YouTube’un yeni özelliğini kullanarak bir videonun sesini ayarlayabiliyor, durdurabiliyor ve hem de videoyu değiştirebiliyorsunuz. Farklı uygulamalara geçiş yaptığınızda da sizinle beraber oradan o bölgeye dolaşan uygulama, bu sayede kullanıcı deneyiminizi iyileştirmeyi amaçlıyor. Bu özelliği iPad’de kullanan bir kullanıcı doğrulusunda çekilen bir ekran kaydını aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube Premium Abonelerinde Öncelik

YouTube’un yeni özelliği, gerçekte pek çok kullanıcı amacıyla büyük basitlikler sağlayacak. YouTube’u resim içersinde resim özelliği ile kullanan bir iPhone kullanıcısı, video izlerken başka işlerini de rahatlıkla halledebilecek. Fakat her güzel şeyin bir bedelinin olduğunu da unutmamak gerekiyor. Çünkü iPhone’unda YouTube’u kullanan herkes bu özelliği deneyimleyemeyecek.

Edinilen ilk verilere göre YouTube’un yeni özelliği, yalnızca YouTube Premium aboneleri doğrulusunda deneyimlenebilecek. Yani YouTube’a aylık ücretli abone olursanız resim içersinde resim özelliğinden yararlanabileceksiniz. YouTube’un bedava kullanıcıları ise bu özellikten faydalanamayacaklar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.