Sosyal Medya

YouTube’da taşlar devriliyor! Plaket dağıtan CEO istifa etti

YouTube’un 9 yıllık CEO’luk misyonunda bulunan Susan Wojcicki bugün tüm çalışanlarında gönderdiği e-posta ile istifa ettiğini duyurdu. YouTube kanal sahiplerine makul sayıda aboneye ulaştıktan sonra gönderdiği plaketlerle bilinen ünlü CEO, istifayı yeni bir sayfa açmak için yaptığını açıkladı.

YouTube, CEO istifa haberini Twitter hesabından paylaştı!

Video paylaşım platformu YouTube, 9 yıllık CEO istifa haberini resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Platform, bu husus için yaptığı paylaşımda yaptıkları için Susan Wojcicki’ye teşekkür etti. Ek olarak da Wojcicki’nin veda mektubunu paylaştı.

Susan Wojcicki, YouTube için CEO misyonunda 2015 yılında başladı. Ünlü iş insanı, bundan evvel de Google bünyesinde çalışıyordu. Wojcicki, Google için ise 1997 yılında çalışmaya başlamıştı yani 25 yıldır Google bünyesinde yer alıyor.

“Aileme, sıhhatime ve tutkulu olduğum ferdî projelerime odaklanan yeni bir sayfa başlatmak için…” istifa ettiğini açıklayan CEO’nun yerine geçecek isim ise şimdiden aşikâr oldu. YouTube’un baş sorumlusu Neal Mohan, toplumsal medya platformunda CEO misyonuna başlayacak.

Mohan, Google’da uzun yıllar boyunca manzara ve görüntü reklamlarından sorumlu lider yardımcısı pozisyonunda çalıştı. Neal Mohan, 2015 yılında YouTube üzerinde Susan Wojcicki’nin yardımcısı olarak devam ediyordu.

Susan Wojcicki, yerine geçen Mohan için YouTube’un TV, Music, Premium ve daha birçok alanında çalıştığını belirtiyor. Ek olarak da bu deneyimlerinden ötürü Neal Mohan’ın en yanlışsız kişi olduğunu da veda mektubunda belirtiyor.

Susan Wojcicki, veda mektubunda ek olarak da burada çalışmaya başlamanın hayatında verdiği en düzgün kararlardan biri olduğunu açıklıyor.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/youtube-ceo-susan-wojcicki-istifa-etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu