Sıradaki içerik:

Tiktok,16 Yaş Altından Küçük Olanlara Yeni Güvenlik Önlemi!

e
sv

Youtube’da En Çok İzlenen Videolar!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube, ilk videosu “Me at the zoo” adlı videodan 15 yıl önce yüklendiğinden, haberler, eğlenceli videolar, müzik ve diğer çeşitli kültürel fenomenler için bir çıkış noktasına dönüşerek uzun bir yol kat etti .

Üç YouTube kurucusunun siteyi müzik paylaşmak amacıyla yapmak niyetinde olmasa da, son 15 yılında sosyal medya platformu müzik videoları için bir fırlatma rampası olarak ortaya çıktı – şimdi en çok görüntülenen klipleri.

Son 15 yılda, 1bn görüntüleme işaretine ulaşmak için çok sayıda video vardı, ancak sadece bir avuç 3bn’e ulaşma başarısını geçti.

10. Katy Perry – Roar (3.05 milyar görüntüleme)

Perry yayınlandı Roar onu Prizma albümü bir parçası olarak 10 Ağustos 2013 tarihli. Şarkının piyasaya sürülmesinin ardından ABD’nin Hot 100 listesinde Perry’nin sekizinci numaralı şarkısı oldu.

Temmuz 2015’te, şarkının orman temalı müzik videosunun yayınlanmasından iki yıl sonra, Roar YouTube’da 1 milyar görüntülemeye ulaştı ve Perry’yi iki müzik videosunun bu kilometre taşını aşan ilk sanatçı yaptı.

9. Bordo 5 – Şeker (3.17 milyar görüntü)

Şeker , 13 Ocak 2015’te single olarak piyasaya sürüldü. Hot 100 listesinde hiçbir zaman birinci olmamasına rağmen – sadece iki numaraya ulaşmayı başardı – dört yıldan biraz uzun bir sürede YouTube’da 3 milyar oyun biriktirdi.

8. Justin Bieber – Üzgünüm (3.27 milyar görüntüleme)

22 Ekim 2015’te dördüncü stüdyo albümü Purpose’un bir parçası olarak yayınlanan Sorry şarkısı ile Bieber’ın listede olması şaşırtıcı değil .

Şarkı yayınlandığında, Bieber’ın yerli Kanada ve ABD de dahil olmak üzere 13 ülkenin listelerinde üst sıralarda yer aldı.

7. PSY- Gangnam Stili (3,58 milyar görüntüleme)

Ne zaman Gangnam Style Temmuz 2012 15 serbest bırakıldı sonunda ilk YouTube video fazla 1 milyar kez izlendi edilecek haline kültürel bir fenomen haline geldi.

Videonun bu başarıya ulaştıktan sonraki altı ay içinde ulaşmayı başardığı göz önüne alındığında, sekiz yıl sonra ilk 10’da yerini korumayı başarabilmesi hiç de şaşırtıcı değil.

6. Mark Ronson – Uptown Funk ft Bruno Mars (3,82 milyar görüntüleme)

10 Kasım 2014’te yayınlanan Uptown Funk , Hot 100 listesinde 14 hafta boyunca zirveye çıktı ve İngiltere’de üç kez kendi akış kaydı da dahil olmak üzere birçok akış rekoru kırdı.

5. Maşa ve Ayı – “Afet Tarifi” (4,26 milyar gösterim)

“Afet için Reçete” Rus çocuk gösterisi Masha ve Bear bir bölüm ve müzik odaklı olmayan tek giriş listesidir.

CGI ile yapılan şov, milyonlarca kez çok sayıda bölümün izlendiği YouTube’da son derece popüler.

4. Wiz Khalifa – See You Again ft Charlie Puth (4.51bn görünümler)

10 Mart 2015’te yayınlanan tekrar görüşmek üzere, YouTube’un 2 milyar görüntüleme işaretini geçen ikinci videosu oldu ve 4 milyardan fazla görüntülenen yalnızca beş videodan biri.

10 Temmuz ve 4 Ağustos 2017 tarihleri ​​arasında video, Gangnam Style’ı geçtikten sonra YouTube’da en çok görüntülenen video oldu .

Şarkı kendi başına popüler olsa da, Hızlı ve Öfkeli 7 öfkeli filminde Paul Walker’a bir övgü olarak bağlanması büyük olasılıkla yüksek görüntüleme sayısıyla ilgiliydi.

3. Ed Sheeran – Shape of You (4.73 milyar görüntü)

Shape of You , Hot 100 de dahil olmak üzere 34 ülkenin single listelerinde bir numaraya çıkarak popüler oldu. Daha sonra 2017’nin en iyi performans gösteren şarkısı ve 2bn ve 3bn görüntülemelere ulaşan ikinci en hızlı YouTube videosu oldu.

2. Pinkfong – Bebek Köpekbalığı Dansı (5.15 milyar görüntüleme)

Bebek Köpekbalığı Dansı bir müzik videosu olarak kabul edilebilir, ancak hem animasyon hem de çocuklar için listedeki meslektaşlarından farklıdır.

Eğitici video, şarkı söyleyen şarkılar ve dansların videolarını oluşturan ve viral olduğunda 2018’de büyük bir şöhret bulan çocuklar için Kore merkezli bir YouTube kanalı olan Pinkfong tarafından oluşturuldu.

Videodaki varyasyonlar da milyonlarca görüntüleme biriktirdi.

1. Luis Fonsi – Despacito ft Daddy Yankee (6.72 milyar görüntüleme)

YouTube’da en çok görüntülenen video, Porto Riko sanatçıları Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin 2017 hit Despacito’sundan başkası değil .

İlginçtir ki, neredeyse tamamen İspanyolca olan şarkı, YouTube’un 4 milyar, 5 milyar ve 6 milyardan fazla görüntülemeye ulaşan ilk videosuydu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.