Sosyal Medya

YouTube’da büyük güncelleme: Arayüz değişti!

Instagram’dan Facebook’a kadar bütün büyük platformlar 2022 yılında uygulamalarında çeşitli değişiklikler yaptı. Hatta logo dizaynlarını değiştirenler bile oldu. Artık ise YouTube, sessizce paylaştığı yeni güncelleme ile birlikte görüntülerin altındaki arayüz kısmında bir değişiklik yaptı.

YouTube, arayüz için yeni güncelleme yayınladı!

YouTube tarafından arayüz üzerine yapılan güncelleme sonrasında görüntü sayfasında kimi değişiklikler oldu. Lakin şu an için Ana Sayfa, Keşfet, Shorts, Originals, Music ve Arama kısımlarının birebir olduğunu belirtelim. Yani tek değişim görüntülerin altında yer alan açıklama kısmında meydana geldi.

youtubeda buyuk guncelleme arayuz degisti 0

Burada ise birinci olarak görüntü açıklamasının sol üst tarafa sıkıştırılması göze çarpıyor. Çabucak sağ tarafında ise beğeni, paylaşma ve indirme üzere ek seçenekler yer alıyor. Abone olma butonu çabucak açıklamanın altına çekilmiş durumda. Sağında ise öne çıkan yorum gösteriliyor. Ayrıyeten burada öne çıkan bir paylaşım bulunmuyorsa, aşağıdaki alanın yanı sıra buradan da yorum yapabiliyoruz.

Buna ek olarak, görüntü başlığının fontunun ve boyutunun tekrar ayarlandığını görüyoruz. Aslında içeriğe dahil tüm bilgilerin sol tarafta küçük bir alanda birleştirilirken, geri kalan seçenekler ise sağ tarafta toplanıyor.

Yapılan bu değişim sonucunda aslında YouTube’un ilgili görüntü sayfasını üçe böldüğünü söyleyebiliriz. Üst tarafta görüntü, açıklaması ve ilgili seçenekler, aşağıda yorumlar, sağ tarafa ise ilginizi çekebilecek öbür içerik üreticilerine ilişkin görüntüler yer alıyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/youtube-arayuz-guncelleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu