Sıradaki içerik:

Powerbeats Pro Dört Renk Görüntüleri Sızdırıldı!

e
sv

Youtube Yayının’da Google Pixel 4a’nın Özellikleri Açıklandı!

204 okunma

Google’ın önümüzdeki haftalarda duyurması beklenilen orta civar telefonu Pixel 4a’nın özellikleri, elinde Pixel 4a’nın bir prototipi olan YouTuber doğrulusunda bir YouTube yanısıra meydana çıkarıldı.


Teknoloji devi Google, ilerlettiği yazılımların yanısıra mühim bir akıllı telefon serisine de sahip. Google’ın Pixel telefonları, kuvvetli donanım özelliklerinin yanı sıra Android güncellemelerine ilk ulaşan telefonlar odukları amacıyla de ilgi çeken ve merak edilen telefonlar oluyorlar.

Google’ın Pixel 4 serisine orta civar bir üye ekleyeceği geçen dönemde belli olmuştu. Pixel 4a olarak adlandırılan orta civar telefon, normal şartlar altında Google’ın yeni donanım ürünlerini sunduğu I/O 2020’de duyurulacaktı. Fakat Google, koronavirüs salgını nedeniyle faaliyeti iptal etti. Şimdi ise Pixel 4a’nın haziran ayının başında çevrimiçi olarak duyurulup satışa sunulması bekleniyor.

Pixel 4a’nın boyutları ve diğer özellikleri YouTuber tarafından açıklandı:

Julio Lusson adlı bir YouTuber, Piyasa günü düzenlediği canlı yayın esnasında Pixel 4a’yla alakalı suallere da yanıt verdi. Julio Lusson, canlı yayın esnasında elinde Pixel 4a’nın bir prototipi olduğunu doğruladı. Ünlü YouTuber, ne kadar süredir prototipin olduğunu açıklamamakla birlikte telefonu canlı yayın esnasında açık bir şekilde gösterdi. Telefonun gerisinde tespit edilen değiştirilmiş Google logosu da videoda açıkça görülüyor.

YouTuber Lusson, gelen sorular üstünde Pixel 4a’nın boyutlarını ve ağırlığını açıkladı. Pixel 4a, Lusson’un açıklamasına göre 144.2 x 69.4 x 8.4 mm ölçülerine sahip ve Lusson, telefonun 135 ile 140 gram arasında olduğunu söyledi. YouTuber, telefonun kasasının plastik malzemeden olduğunu ve plastik tasarımın elde iyi bir his bırakmadığını da sözlerine ekledi.

Pixel 4a’nın ekran parlaklığının da yeterli olduğunu ifade eden ünlü YouTuber, güneş ışığı karşısında ekranın piyasadaki en iyi performansı gösteren ekran olmadığını, fakat tekrar de gerektiğince iyi görsel tecrübe sunduğunu belirtti. Lusson, ekranın 60Hz yenileme hızına sahip bir OLED ekran olduğunu ifade etti.

Ünlü YouTuber, Pixel 4a’nın kamera dizaynındaki enteresan bir ayrıntıyı da takipçileriyle paylaştı. YouTuber’a göre Pixel 4a’nın ön kamerasının çevresinde metal bir halka bulunuyor. Lusson, bu halkanın bir dizayn tercihi olduğunu öne sürdü. Fakat halka yalnızca Pixel 4a’nın prototiplerinde tespit edilen bir ayrıntı de olabilir.

Pixel 4a’yla ilgili daha önce ortaya çıkan bilgiler telefonda UFS 2.1 depolamanın kullanılacağını ve telefonun bir kulaklık girişine sahip olacağını gösteriyordu ve YouTuber da bu bilgileri doğruladı. Daha önce ortaya çıkan raporlar Pixel 4a’nın Snapdragon 730 işlemci, 6GB RAM’le beraber 64GB veya 128GB depolama alanı ile geleceğini gösteriyordu. Telefonun 5.81 inç FHD+ çözünürlüklü ekrana sahip olacağı da ortaya çıkan bilgiler arasında. Pixel 4a’nın ekrandaki kamera deliğine yerleştirilen ön kamerası 8MP çözünürlüğüne, arkadaki ana kamera 12.2MP çözünürlüğüne sahip olacak. Telefonun batarya kapasitesinin 3.080mAh olacağı da ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.