Sıradaki içerik:

Elon Musk Değişik Açıklamalar Yaptı! Hesabı Hacklendi mi?

e
sv

YouTube Türkiye’nin Zirvesindeki Kanallar!

681 okunma

Ülkemizde YouTube denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisinin Enes Batur bulunduğu tartışılmaz bir gerçek. İlk videosunu bundan 7 sene evvelce yükleyen Batur oyun ve bilhassa Minecraft ile tanınıyordu. Uzun vakit evvelce oyun videoları çekmeyi bıraktı ve Challenge olarak adlandırılan müsabaka videolarına geçiş yaptı.

YouTube Türkiye’nin en büyük bireysel kanalı değişti

2 Mayıs 2020 itibariyle 12.7 milyon aboneye sahip olan Enes Batur uzun bir vakitdir elinde barındırdığı YouTube Türkiye’nin en büyük bireysel kanalı unvanını bir vakit evvelce, 14.2 milyon aboneye ulaşan Oyuncak Avı adlı çocuklara yönelik içerikler yapan kanala kaptırdı. Bu kapsamda en büyük ikinci bireysel kanal durumuna gelirken, YouTube Türkiye çapında ise üçüncü sıraya geriledi.

stenin ilk sırasındaki kanal, nerdeyse her gün en az bir videosunu izlediğimiz, daha doğrusu dinlediğimiz Netd Müzik.

2014’te yaşama geçirilen netd müzik adından da anlaşılabileceği üzere müzik kliplerinin yayınlandığı kurumsal bir kanal. 16,9 milyon abonesiyle zirvede yer alan kanal, video görüntülenme adedi bakımından ise 35 milyar ile tekrar zirvede.

Listenin geri kalanına baktığımızda Batur’un hiç video çekmese bile olduğu sırayı uzun vakit koruyabileceğini görüyoruz. Zira, abone miktarını öneme alacak olursak 12.7 milyon abonesi olan Enes Batur‘a en yakın kanal, 7.26 milyon ile Orkun Işıtmak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.