YouTube Özelliğini Kullanıma Kapatıyor!

2 dk


YouTube’a içerik yapan şahıslar geçen aylarda ülkemizde kullanıma yayılan Katıl butonu yardımıyla abonelerinin desteği yardımıyla gelirlerini artırma olanağı yakaladı.

İçerik üreticilerinin videolarının daha çok şahsa ulaşabilmesi amacıyla sunulabilen destek para ile sınırlı değil. Topluluk Katkıları özelliği yardımıyla bir video amacıyla altyazı oluşturabiliyor ve bunu içeriği yapan şahsa ileterek videosunun değişik diller için anlaşılır duruma gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

YouTube Topluluk Katkıları özelliğini kaldırıyor!

28 Eylül 2020 itibariyle YouTube Topluluk Katkıları özelliği kullanımdan kaldırılıyor. Kararın aniden çok sebebi olsa da, spam / kötüye kullanıma yönelik hamleler ve katkıların düşük olması ana sebepler olarak gösteriliyor.

Tek bozukluğun kalite olmadığı belirtiliyor, videolara katkı gerçekleştiren insanların sayısı az. Bunu sayılar ile tanımlamak gerekirse: Geçen ay kanalların sadece yüzde 0,001’i topluluk doğrulusunda yapılan altyazıları videolarında kullandı. Bu altyazılar ise toplam izlenme süresinin sadece yüzde 0,2’sinde gösterildi.

Bu amaçla içerik yapımcılar topluluk katkıları yerine YouTube’un sunmuş olduğu başka altyazı araçlarını kullanmayı tercih ediyor. Şu anda videolara altyazı eklemenin üç yolu bulunuyor;

1 – İçerik üreticilerinin yüklediği altyazılar
2 – YouTube’un sağladığı otomatik altyazılar
3 – Topluluk katkıları olarak da bilinen, topluluğun sağladığı altyazılar.

Özellik kaldırılmadan evvelce içerik yapımcıların topluluk katkılarını yayınlamak amacıyla 28 Eylül tarihine kadar süreyi bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

44
6 Paylaşım, 44 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir