Sıradaki içerik:

Tiktok ve Bytedance, Rakip Trailler’a Patent Sorunu İçin Dava Açtı!

e
sv

YouTube Music’e Beğendiğiniz Videoları Gizleyen Bir Özellik Güncellemesi Geldi!

793 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google, YouTube Music’e yeni bir özellik ekledi. Bu özellik, YouTube’da beğendiğiniz videoların YouTube Music’te karşınıza çıkmasını engelliyor. YouTube Music’in hem avantajlı hem de dezavantajlı yanları bulunuyor.

Çevrimiçi müzik platformlarının en güçlülerinden bir tanesi olan YouTube Music, bugüne kadar YouTube ile iç içeydi. Fakat geliştirici ekip, bu hali değiştirmek amacıyla yeni bir ismim atmış gibi görünüyor. YouTube Music’e eklenen yeni bir ayar bölümü, YouTube ile YouTube Music arasındaki bağlantıyı genel anlamda kesmenizi sağlıyor.

YouTube Premium abonesi olarak kullanabileceğiniz YouTube Music hizmetine bağlandığınızda, normal YouTube hesabınızda beğendiğiniz müzik ve içerikler, otomatik olarak karşınıza çıkıyor. Fakat Ayarlar menüsü amacıylae eklenen “YouTube’dan beğendiğim müzikleri göster” şeklindeki yeni bir seçenek, bu hali değiştirebilmenize imkân tanıyor. Eğer söz hususu ayarı kapatırsanız, YouTube Music profilinizde daha eskiden beğendiğiniz YouTube videolarını görmüyorsunuz.

İşte YouTube Music’e eklenen yeni ayar seçeneği

YouTube Music’in yeni özelliğini kullanabilmek için, hizmete masaüstü sürüm ya da mobil program vasıtasıyla erişmeniz gerekiyor. Ekranın sağ üst evresinde tespit edilen profil resminize tıklayıp “Ayarlar” seksiyonuna girersiniz, YouTube Music’in yeni özelliğini direkt olarak deneyimleyebiliyorsunuz. Fakat bu özelliğin sorunlu bir yanı bulunuyor.

YouTube Music’in yeni özelliği, YouTube’da beğendiğiniz içerikleri size göstermiyor. Bunun, yanlışlıkla müzik olarak algılanan videolar için avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak YouTube’da beğendiğiniz diğer tüm müzikler de bu ayardan sonra görünmez oluyor. İşte bu yüzden, özelliği deneyimlemeden önce iyi düşünmeniz gerekiyor. Görünüşe göre Google mühendislerinin, YouTube’daki müzik/içerik ayrımını daha iyi yapabilmesi gereken bir özellik geliştirip, bu özelliği kullanıcılara sunması gerekiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.