YouTube’da En Çok İzlenen Video: Baby Shark

2 dk


7 milyar 41 izlenme sayısına ulaşan Baby Shark, Luis Fonsi’nin Despacito klibini geride bırakarak YouTube’un en çok izlenen videosu oldu.

Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin bir fenomene dönüşen efsane şarkısı Despacito’nun 4,6 milyar izlenmeye erişerek YouTube’un en çok videosu durumuna yaklaştığını aktarmıştık. Fakat hepimiz biliyoruz ki rekorlar, kırılmak içindir.

YouTube’un en çok izlenen videosu unvanını ele geçirdiğinden bu yana izlenme miktarını artırmaya devam eden ve an itibarıyla 7 milyar 38 milyon izlenme sayısına ulaşan Despacito, bu inanılmaz istatistiğine karşın YouTube’un en çok izlenen videosu unvanını daha çok elinde tutmayı başaramadı.

YouTube’un en çok izlenen videosu artık Baby Shark klibi

Çocuklara yönelik şarkı, içerik gibi eğitim ve eğlence merkezli içerikler yapan Güney Koreli Pinkfong’un aşağı yukarı 4 buçuk sene evvelce yayınlamış bulunduğu Baby Shark isimli şarkının klibi, an itibarıyla 7 milyar 41 milyon izlenme ile Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin Despacito videosunu geride bırakmış durumda. Evet, milyarlarca izlenen iki şarkı arasındaki fark şu anda sadece 3 milyon.

Luis Fonsi’nin Despacito klibini Ocak 2017’de, Pinkfong’un ise Baby Shark klibini Haziran 2016’da yayınladığını göz önüne aldığımızda an itibarıyla YouTube’un en çok izlenen videosu olan Baby Shark’ın popülerliğini yayınlandıktan çok sonra artırdığını ifade edebiliriz. Yine de iki video arasındaki farkın toplam izlenme oranları göz önünde bulundurulduğunda son derece ufak bulunduğunu ve unvanın her an ‘yine’ el değiştirebileceğinin altını çizelim.

Tüm dünyada bir fenomen haline gelen ve YouTube kullanan neredeyse tüm çocukların ezbere bildiği Baby Shark şarkısının kim tarafından yazıldığı hala bilinmiyor. Şarkı ilk ortaya çıktığında büyük bir popülariteye kavuşmamıştı. Ancak 10 yaşındaki Güney Koreli-Amerikalı şarkıcı Hope Segoine tarafından seslendirilip Pinkfong tarafından kliple desteklendiğinde kısa sürede dünya çapında viral hale geldi.

YouTube’un “eskiden” en çok izlenen videosu Luis Fonsi – Despacito

YouTube’un “yeni” en çok izlenen videosu Pinkfong – Baby Shark


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

46
6 Paylaşım, 46 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir