Sıradaki içerik:

Lenovo M10 Plus ilk Yurtdışı Pazarı Olarak Avustralya’yı Vurdu!

e
sv

Youtube: Çalınan Hesaplar Dark Web’de Satılıyor!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son zamanlarda, hacker forumlarında ve benzer konuların sitelerinde, YouTube’un en büyük video akışı platformunun kullanıcılarına ait tehlikeye atılan hesapların teklif sayısı önemli ölçüde arttı.

Siber suçlular, her hesaba abone sayısı ile desteklenen çok sayıda giriş verisi listesi sunuyor.

YouTube: Yüzlerce saldırıya uğramış hesaplar Dark WEB’DE

Bilgisayar korsanları, YouTube kanallarını hacklemenin değerini uzun zamandır anladılar. Bu tür saldırılar öncelikle, bir dizi hileli plan veya kötü amaçlı reklam kampanyası deneyebilecekleri yeni bir kitle kazanmalarına izin verir.

Ayrıca, başka kullanımlar da vardır. Örneğin, bazı saldırganlar YouTube kanallarını hackliyor ve daha sonra eski sahibinden para istiyorlar. Bir kişinin yeterli sayıda abonesi varsa ve video platformunu kullanarak para kazanırsa, büyük olasılıkla ödeme yapar.

Bu nedenle, ilke olarak, hacker sitelerinin saldırıya uğramış YouTube hesapları satmak için tekliflerle dolu olduğunu iddia eden IntSights araştırmacılarının sonuçlarında şaşırtıcı bir şey yoktur.

Fiyat, elbette, abone sayısına bağlıdır, çünkü paraya dönüştürülebilen bu değerdir. Örneğin, 200.000 abonesi olan bir kanal için başlangıç ​​fiyatı yaklaşık 1.000 ABD dolarıdır.

Kanalları hackleme yöntemlerine gelince, burada çoğu zaman saldırganlar sosyal mühendisliğe başvuruyor. Siber suçlular, kanal sahiplerini kötü amaçlı yazılım indirip yüklemeleri için kandırır.

Popüler YouTube video hizmetinin ekibi, hayranların uzun video izlemekten memnun olacak yeni bir özelliğin lansmanını duyurdu . Artık uzun videoyu bölebileceğiniz “bölümlerden” bahsediyoruz. Bölüm sonları oluşturmak için video oluşturucunun video açıklamasında zaman damgalarını belirtmesi gerekir. Sonuç olarak, görüntülerken, doğrudan oynatıcı kaydırıcısında açıkça görülebilir bölümler görünür. Bölümlere ayrılırken, en az 10 saniye süren en az üç bölüm oluşturmanız gerekir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.