Sıradaki içerik:

773 Milyon Tane E-posta Çalan Hacker Yakalandı!

e
sv

YouTube Artık Gece Geç Saatlerde Sizi Uyaracak

173 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube Çarşamba günü, son derece çevrimiçi son derece özel türlerin bile gece geç saatlerde çıkış yapmasına yardımcı olacak yeni bir uyku saati hatırlatma özelliği duyurdu. 

Yeni özellik, platformun mevcut “mola” hatırlatıcılarına katılıyor ve her ikisi de, Google’ın Dijital Wellbeing girişiminin bir parçası olarak 2018’de yayınlanan daha geniş bir YouTube sağlık ve ekran süresi araçları arasında yer alıyor.

Nihai hedef, kullanıcıların zamanını giderek daha fazla ekranlara bakmak için harcadığı için koronavirüs pandemisi sırasında yoğunlaşan bir sorun olan kullanıcıların Google ürünlerini daha sorumlu kullanmalarına yardımcı olmaktır. YouTube, son iki yılda 3 milyar “mola” hatırlatıcısı gönderildiğini söyledi.

Şimdi, yatmadan önce hatırlatmalarla YouTube, “video izlemeyi durdurmak için belirli zamanlar ayarlayabileceğinizi ve (tahmin ettiniz!” Yatağa gideceğinizi ”belirleyeceğini söylüyor. 

“Komut isteminin bir videoyu yarıda kesmesini veya video bitene kadar beklemek isteyip istemediğiniz de dahil olmak üzere Ayarlarınızda başlangıç ​​ve bitiş saatlerini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca hatırlatıcıyı reddedebilir veya erteleyebilirsiniz.”

YouTube, özelliğin bugünden itibaren Android ve iOS uygulamalarında kullanılabileceğini, ancak herkese sunulmasının birkaç gün süreceğini söylüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.