YÖK’ten Öğrencilere 6 GB İnternet!

1 dk


Corona virüsü nedeniyle okullar uzaktan eğitime geçerken, internet bağlantısı konusu ile ilgili öğrencilerin problemini en az düzeye indirmek amacıyla bedava internet paketleri sunuluyor. MEB doğrulusunda EBA amacıyla verdiği 3 GB bedava internetin sonrasında YÖK öğrencilere 6 GB bedava internet müjdesi verdi.

YÖK’ten öğrencilere 6 GB bedava internet!

Yükseköğretim Kurumu – YÖK doğrulusunda oluşturulan bildirimde ülkemizdeki bütün GSM operatörleri ile oluşturulan görüşmeler neticesinde öğrencilere “6 GB Uzaktan Eğitime Destek Kotası” adı altında bedava bir internet kullanım hakkı tanımlanmasına karar verildiği belirtildi.

Bu kapsamda üniversite öğrencileri “YÖK Dersleri Platformu” sayfasındaki dijital ders içeriklerine, telefonları / mobil internetleri üzerinden herhangi bir ücret ödemeye gerek kalmadan erişebilecek ve 6 GB’a kadar ücretsiz kullanabilecek.

Zoom, Microsoft Teams, YouTube ve benzeri servislere bu 6 GB’lık internet ile ücretsiz erişim sağlamak mümkün olmayacak. Sadece üniversiteler tarafından üretilen dijital içeriklerin yer aldığı “yokdersleri.yok.gov.tr” adresinde geçerli olacak.

Üniversite öğrencilerini kapsayan bu internet paketine erişmek için yapılması gerekenler ilerleyen günlerde açıklanacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

41
5 Paylaşım, 41 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir