Sıradaki içerik:

Hayat Eve Sığar Uygulamasına Güncelleme Geldi!

e
sv

YÖK’ten Öğrencilere 6 GB İnternet!

338 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Corona virüsü nedeniyle okullar uzaktan eğitime geçerken, internet bağlantısı konusu ile ilgili öğrencilerin problemini en az düzeye indirmek amacıyla bedava internet paketleri sunuluyor. MEB doğrulusunda EBA amacıyla verdiği 3 GB bedava internetin sonrasında YÖK öğrencilere 6 GB bedava internet müjdesi verdi.

YÖK’ten öğrencilere 6 GB bedava internet!

Yükseköğretim Kurumu – YÖK doğrulusunda oluşturulan bildirimde ülkemizdeki bütün GSM operatörleri ile oluşturulan görüşmeler neticesinde öğrencilere “6 GB Uzaktan Eğitime Destek Kotası” adı altında bedava bir internet kullanım hakkı tanımlanmasına karar verildiği belirtildi.

Bu kapsamda üniversite öğrencileri “YÖK Dersleri Platformu” sayfasındaki dijital ders içeriklerine, telefonları / mobil internetleri üzerinden herhangi bir ücret ödemeye gerek kalmadan erişebilecek ve 6 GB’a kadar ücretsiz kullanabilecek.

Zoom, Microsoft Teams, YouTube ve benzeri servislere bu 6 GB’lık internet ile ücretsiz erişim sağlamak mümkün olmayacak. Sadece üniversiteler tarafından üretilen dijital içeriklerin yer aldığı “yokdersleri.yok.gov.tr” adresinde geçerli olacak.

Üniversite öğrencilerini kapsayan bu internet paketine erişmek için yapılması gerekenler ilerleyen günlerde açıklanacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.