Sosyal Medya

Yıllar sonra yeniden! Instagram kurucuları yeni uygulama ile geri dönüyor

Instagram, günümüzde en tanınan toplumsal medya platformları ortasında yer alıyor. Platformun kurucu ortakları olan Kevin Systrom ve Mike Krieger ise Artifact isimli yeni bir uygulamayla karşımıza çıkıyor. Instagram görsellerle öne çıkarken yeni platform yazılarla öne çıkacak üzere duruyor. İşte yeni uygulamayla ilgili detaylar!

Instagram kurucuları, “Artifact” uygulamasıyla geri dönüyor

Instagram’ın kurucu ortakları Kevin Systrom ve Mike Krieger, 2018 yılından platformdan ayrıldı. O günden beri üzerinde çalıştıkları yeni uygulamayla ilgili ilk detaylar ise yavaş yavaş ortaya çıkıyor. “Artifact” isimli uygulama ise görsel yerine yazılarla ön plana çıkıyor.

yillar sonra yeniden instagram kuruculari yeni uygulama ile geri donuyor 0 k91TtMG3

İkilinin yeni uygulaması, kullanıcılara şahsileştirilmiş bir haber akışı sunuyor. Şimdilik beta sürümünde olan Artifact, bekleme listesi üzerinden kullanıcıları uygulamaya alıyor. Ayrıyeten argümanlara nazaran yeni uygulama, Google Reader ile benzeri özelliklere sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Bunların yanı sıra Artifact, kullanıcılara bu tecrübe, sağlamak için makine tahsilinden yardım alıyor. Sahip olduğu bu bilhassa birlikte 2013 yılında kapatılan Google Reader akıllara geliyor. Platform, ilgi cazip şeyleri tartışmak ve onlarla ilgili bir şeyleri paylaşmayı amaçlıyor.

Kevin Systrom ve Mike Krieger, bir röportajlarında yeni uygulamalarıyla ilgili konuştu. Röportajdaki bilgilere nazaran Artifact, birinci olarak seçilmiş haberlerden oluşan bir seçki sunacak. Bu seçkiler ise vakitle kullanıcıların ilgi alanına göre şekillenecek.

yillar sonra yeniden instagram kuruculari yeni uygulama ile geri donuyor 1 muJwLXlK

Uygulamada yer alacak makalelerin kimileri ise The New York Times gibi kıymetli yayıncılardan gelecek. Bunun yanı sıra kimi makaleler de küçük sitelere ilişkin olacak. Sahip olduğu özellikler ortasında takip ettiğiniz bireylerin yorumlarını ve paylaşımlarını takip edebileceğiniz farklı akışlar da var.

Ek olarak gönderileri başka bir yerde tartışmak da mümkün olacak. Bunun için de mesajlaşma seçeneği yer alacak. Instagram’ın muvaffakiyetini dikkate aldığımızda ikilinin yeni uygulamasından da beklenti yüksek. Bununla birlikte ikilinin nasıl bir sonuçla karşılaşacağı da merak ediliyor.

Peki, siz bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/yillar-sonra-yeniden-instagram-kuruculari-yeni-uygulama-ile-geri-donuyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu