Sıradaki içerik:

Pixel 4A, Lansmandan Önce Pixel 3 Ve 3A XL İle Karşılaştırıldı

e
sv

Yerli Otomobil Fabrikası İçin ÇED Raporu Görüşe Açıldı!

120 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yerli otomobil ile alakalı sık sık yeni bulgular meydana çıkmaya devam ediyor. Son olarak, Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi, yerli otomobil fabrikası ile alakalı hazırladığı ÇED Raporu’nun görüşe açıldığını duyurdu.

Yerli otomobil fabrikası için önemli gelişme

Bursa’da kurulacak olan üretim tesisi amacıyla hazırlanan ÇED Raporu, kısa bir süreliğine de olsa halka açık bir şekilde yayınlanacak. Toplamda 10 gün yayında olacak rapor, lüzumlu başvuruların yapılması halinde incelenebilecek.

Yerli otomobil fabrikası ÇED Raporu alakalı oluşturulan bildirimde şu bulgular yer alıyor:

“Bursa ile Gemlik, ilcesinde Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. doğrulusunda yapılması plan edilen Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi projesi ile alakalı olarak hazırlanan ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu (İDK) doğrulusunda incelenerek son biçimi verilmiş olup, söz hususu rapor halkın görüş ve önerilerini alabilmek üzere ÇED Yönetmeliği’nin 14.Maddesi (1) no’lu bendi kapsamında Bakanlıkta ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde on (10) takvim günü görüşe açılmıştır. Bakanlığa/Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne iletilen görüşler projeyle alakalı karar alma sürecinde öneme alınacaktır. Görüş ve öneriler amacıyla bu proses ortamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ya da BURSA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine başvuru edilebilir.”

Daha evvelce Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gemlik’te kurulacak fabrikanın corona virüsten pek çok etkilenmeyeceğini ve asli atma tarihinde mühim bir tekleme olmadığını belirtmişti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.