Sıradaki içerik:

2019’un En Hızlı Büyüyen Telefon Markası Açıklandı

e
sv

Yerli Elektrikli Otomobilin Gösterim Tarihi Belirlendi

401 okunma

Yerli elektrikli otomobil projesiyle alakalı mühim ilerlemeler yaşanmaya devam ediyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, yerli otomobilin ön gösterim tarihi olarak Aralık ayını işaret etti.

Bugün Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, heyecanla beklenilen araca dair ön gösterimin Aralık ayında yapılacağını duyurdu.

Bosch Türk Forumu’nda konuşan Karakaş, Türkiye’nin Otomobili Projesi’ne sıkı sıkıya bağlı olduklarını ve başarılı olmak amacıyla ellerinden geleni yaptıklarını aktardı. Türkiye’nin teknoloji konusu ile alakalı sinerji yaratacak şirketleri ile beraber çalıştıklarını ifade eden Karakaş, “2022 senesinde C segmentte elektrikli SUV vasıtayla piyasaya giriyoruz. 2-3 senedan sonra AB odaklı ihracat pazarlarına yönlendirmek istiyoruz” dedi.

ELEKTRİKLİ YERLİ OTOMOBİL

Yerli otomobilin 2022 senesinde piyasaya çıkana kadarki vakit zarfında ne yapacaklarının hafta hafta, ay ay programlandığını bildiren TOGG CEO’su Karakaş, geniş bir mobilite ekosistemi oluşturacaklarını söyledi.

Zorlu Holding Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, geçen gün yaptığı açıklamada, Türkiye’de üç sene içersinde 200 bin elektrikli aracın satılacağını öngördüklerini belirterek, bu alanda itici gücün yerli elektrikli otomobil olacağını dile getirmişti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Merve 2 sene önce
  • Selam herkese bu web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, teşekkürler