Sıradaki içerik:

Narzo 10 Serisi Tanıtım Tarihi Açıklandı!

e
sv

Yeni Güncelleme ile MacBook Pil Ömrü Uzayacak

279 okunma

Apple yeni macOS Catalina 10.15.5 güncelleme sürümü ile beraber değişik bir ismim atıyor. Kısa vakit sürede başlayan beta versiyonlarına son olarak yeni bir özellik dahil edildi. Yeni macOS Catalina 10.15.5 özelliği ile MacBook pil ömrü hususu ile ilgili ciddi bir adım atacak.

macOS Catalina 10.15.5 ile MacBook Pil Ömrü Uzayacak

Yeni Catalina 10.15.5 beta ile beraber Batarya ömrü yönetimi geliştiricilere ulaştırılmış oldu. Bu özellik MacBook modellerinin sıksık tam şarjda tutulmasının önüne geçmeyi amaçlıyor. Bu yeni ilerleme en çok MacBook modellerini uzun vakitler şarj kablosu ile açık bırakan kullanıcılar amacıyla mühim bir çözüm olacak.

Bataryanın kimsayal eskime oranını minimuma indirmek amacıyla arka planda çalışacak bu yeni özellik, MacBook’un tam şarjda uzun vakit kullanılmasını önleyecek. MacBook şarj olmaya devam ediyor gibi görünnecek olsa da gerçekte batarya tam şarjdan daha az bir yüzdede şarj edilmiş olacak.

Bu da uzun vadede bataryanın eskimesini geciktirecek.
Ayrıca bu uygulama, batarya vakitlerine de pozitif bir tesir sağlayacak. Bilindiği gibi MacBook doğrultusunda Apple doğrulusunda yayılan batarya vakitleri, belli bir kullanımdan sonra daha aşağı saatlere düşebiliyor. İşte söz hususu olan bu yeni özellik ile bataryanın daha uzun kullanım sunması amaçlanacak.

Yeni özellik Thunderbolt 3 destekli bütün MacBook modellerinde aktif olarak kullanılabilecek. Thunderbolt 3 destekli modeller 2016 senesi ve ardındanki MacBook Pro modellerine ek olarak 2018 ve ardından MacBook Air modelleri olarak sıralanıyor. Şu an yeni özellik beta olarak yoluna devam edecek.

Beta vakitci ardından da destekli MacBook modelleri kullanıcıları, macOS Catalina 10.15.5 güncellemesi ile bu özelliği kullanabilecek. Son olarak belirtmek gerek görülürse Apple, yeni özelliği dönem dışı bırakma alternatifi de sunacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Hatice 1 sene önce
  • Güzel yazı olmuş