Donanım

Yeni fiyat/performans şampiyonu! Asus VG279Q inceleme

Oyuncular için bilgisayar donanımından etraf ünitelerine kadar her bir ayrıntı kıymetlidir. Bilhassa de bir oyunu deneyimlerken buna direkt ve en çok tesir eden monitörün seçimi listede birinci 3’e girecektir. Biz de bugün gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğimiz bir monitörü inceledik. İşte Asus VG279Q özellikleri…

Asus VG279Q, özellikleri ile oyuncuları şaşırtıyor!

yeni fiyatperformans sampiyonu asus vg279q inceleme 0 fMkpJqHm

Bu monitörün fiyatını öğrenmek ve Amazon üzerinden satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Asus VG279Q, özellikleri itibariyle orta üst sınıfa konumlanan bir oyuncu monitörü. Bu aygıt donanım hem de yazılım tarafında birçok yeniliği beraberinde getiriyor. En çok da oyuncular için geri bildirimler göz önünde bulundurularak geliştirilmiş olması dikkatleri çekiyor.

yeni fiyatperformans sampiyonu asus vg279q inceleme 1 3eqVtaW3

Tasarımına baktığımızda hem yatay hem de pivot, yani dikey durumda dilediğimiz üzere kullanabileceğimiz bir monitör görüyoruz. Bu aygıtı DVI-D, HDMI yahut DisplayPort üzerinden imaj aktarmak mümkün.

27 inç boyutundaki Asus VG279Q, imaj kalitesi hayli yüksek Full HD IPS LCD bir panel kullanıyor. Ekran tazeleme suratı 144 Hz olan aygıtın reaksiyon müddeti sırf 1 ms. Parlaklık tarafında ise 400 nit düzeyine kadar çıkabiliyor. 178 derecelik görüş açısı, 4 W stereo hoparlörü ve sadece 40 W güç tüketimi ile bizim onayımızı almayı başardı. Pekala diğer neler vadediyor?

Asus VG279Q özellikleri

 • Ekran boyutu: 27 İnç / 68.6 cm
 • Ekran çözünürlüğü: 1920×1080 piksel
 • Piksel yoğunluğu: 82 PPI
 • Görüş açısı: 178 derece
 • Ekran yenileme hızı: 144 Hz
 • Panel türü: IPS LCD
 • Tepki süresi: 1 ms
 • En yüksek parlaklık: 400 nit
 • Boyutlar: 619 mm x 363 mm x 50 mm
 • Ağırlık: 3.2 kg
 • Hoparlör: 4 W stereo
 • Güç tüketimi: 40 W
 • Bağlantılar: HDMI, DisplayPort, DVI-D, Kensington kilidi, 3.5 mm jak girişi
 • Diğer: AMD FreeSync, Adaptive-Sync, Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Asus Extreme Low Motion Blur, Asus GameFast Input Teknolojisi, Asus GamePlus, Yansımasız (Anti-glare)
yeni fiyatperformans sampiyonu asus vg279q inceleme 2 HL2aSZI6

Shadow Boost teknolojisi

Asus Shadow Boost teknolojisi parlak alanları çok aydınlatmadan oyunlardaki karanlık bölgelerin daha net görünmesini sağlıyor. Böylelikle hem izleme tecrübesi genel olarak daha âlâ hale geliyor hem de haritanın karanlık bölgelerinde saklanan düşmanları daha kolay bulabiliyorsunuz.

GameFast giriş teknolojisi

LCD monitördeki giriş gecikmesi ekseriyetle TV’dekinden daha düşüktür. Asus, VG279Q’daki GameFast Giriş teknolojisi sayesinde giriş gecikmesini daha da azaltıyor. Bu sayede hareket dağıtımının daha süratli yapılmasını sağlıyor. Ayrıyeten oyun içi aksiyonda hassas zamanlamaya sahip oluyorsunuz.

yeni fiyatperformans sampiyonu asus vg279q inceleme 3 Zu9QgYAB

GamePlus teknolojisi

ASUS VG279Q’de bulunan GamePlus kısayol tuşu, oyunlarda daha fazlasını elde etmenize yardımcı olan oyun içi iyileştirmelere erişmenizi sağlar. Profesyonel oyuncuların yorumlarıyla birlikte geliştirilen bu fonksiyonlar, oyun hünerlerini geliştirmeye yardımcı oluyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/asus-vg279q-ozellikleri-inceleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu