Kripto Para

Yeni Çıkacak Coinler Nasıl Bulunur?

Kripto para üniteleri ve coinler bir vakitler finansın değersiz sularında uğraş etti. Artık ana akım telaffuzun bir modülü haline geldiler. Sonuç olarak, sıfır faizli bir ortamda büyüme arayan yatırımcılar varlık sınıfına para döktükçe, son on yılda fiyatları ve değerlemeleri patladı. Bitcoin’de erken bir yatırımcı, 2009’daki lansmanından bu yana muazzam getiriler elde edebilirdi.

Para girişi, kriptonun yatırım ortamının hudutlarını genişletti ve onu daha karmaşık hale getirdi. Kripto pazarlarında süreç yapmak için 18.000’den fazla kripto para ünitesi mevcuttur. Her kripto para, kıymet teklifini satmak için birçoğunu açıklaması sıkıntı olan bir dizi teknik tabire sahiptir.

Pekala yeni kripto paranızı nasıl bulacaksınız? Nereye bakacağınızı ve bunları nasıl değerlendireceğinizi bilmek, kripto paranın buna değip değmediğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

Değerli Çıkarımlar

  • Bir kripto parayı incelemek için birkaç kaynak kullanmak, yatırım yapmak için yeni bir kripto para bulmanın en yeterli yoludur.
  • Borsalar, data toplayıcılar ve toplumsal medya, yeni paralar bulmak için en süratli sistemlerden bazılarıdır.
  • PooCoinCharts ve TokenSniffer üzere kripto para araçları, bir kripto paranın geçerli mi yoksa bir rugpull mu olduğuna karar vermenize yardımcı olabilecek kripto paralara derinlemesine bakış sağlar.
  • Değiştirilemeyen tokenler, kripto irtibatlı borsa yatırım fonları ve birinci kripto para teklifleri de bu gelişen ve heyecan verici pazardan yararlanmanın yollarıdır.

Yeni Kripto Paraları Nerede Bulunur?

Birinci kripto para teklifine (ICO) yatırım yapmalı mısınız? Değiştirilemeyen tokenlar (NFT’ler) yeterli bir fikir midir? DeFi nedir ? Kripto para ortamında gezinmek baş karıştırıcı bir sıkıntı olabilir. Bu pazarda ölçülebilir ve sağlam kıymetlendirme kriterlerinin olmaması ve çok sayıda dolandırıcılık, potansiyel yatırımcıları daha da şaşırttı ve onları temkinli hale getirdi.

Lakin meselelere karşın, kripto para üniteleri hala cazibeli bir varlık sınıfı olmaya devam ediyor. Portföyünüze çeşitlilik katabilirler ve fiyat oynaklıkları âlâ getiriler sağlayabilir. Hangi yeni kripto paraların çevrimiçi hale geldiğini görmek için izleyebileceğiniz birkaç yer var:

Kripto para borsaları: Coinbase, Gemini, Kraken, Crypto.com, Binance

Bilgi Toplayıcı: Coingecko, CoinMarketCap

Toplumsal medya: Twitter, Telegram, Discord

Web siteleri: Top ICO, Smith & Crown, ICO Bench

Araçlar: PooCoin Charts,TokenSniffer

DeFi Platformları : Klâsik finansal hizmetlerin yerini alan uygulamalar. Kimilerinin umutları olan tokenları yahut kripto paraları olabilir.

NFT Pazar Yerleri : OpenSea, Rarible ve SuperRare, umut vaat eden yeni NFT’ler aramak için tanınan pazarlardır.

ICO’lar : Birinci token teklifleri, mümkün token sürümleri için fon toplama etkinlikleridir.
takaslar

Kripto para borsaları, yeni paralar bulmak için en emniyetli kaynaklardan biridir. Örneğin, Coinbase ekseriyetle web sitesinde yeni paraları listeler, lakin daha düzgün erişim için bir hesaba gereksiniminiz olacak. Binance, inceleyip yatırım yapmaya bedel olup olmadığını görmek için daha fazla araştırabileceğiniz yeni paraların bir listesine sahiptir.

Bilgi Toplayıcılar

Bir data toplayıcı, muhakkak hususlar hakkında bilgi toplar. Kripto para ünitesi data toplayıcıları, yeni kripto paralar bulmak için kullanışlıdır. Örneğin CoinMarketCap, yeni kripto paraların, fiyatlarının, piyasa kapasitesinin ve süreç hacminin bir listesini toplar ve imgeler. Bu cins bir hizmet, başka yatırımcıların madeni para hakkında ne düşündüğünü ve potansiyeli olup olmadığını belirlemek için gereksinim duyduğunuz kimi bilgileri almanıza yardımcı olur.

Piyasa kapasitesi, belli bir kripto para ünitesinin piyasada sahip olduğu toplam prestiji pahadır.

CoiGecko, CoinMarketCap’in sunduğu bilgilerin birçoklarıyla yeni kripto paraları listeleyen diğer bir data toplayıcıdır.

Toplumsal medya

Toplumsal medya, bilgiyi süratli bir formda iletme yeteneği ile bilinir. Örneğin Twitter, ABD Cryptocurrency geliştiricileri ve kurucuları içindeki en süratli hareket eden ve karşılık veren platformlardan biridir ve kurucuları, değişiklik yahut yeni paralar olduğunda Twitter’da kripto para üniteleri hakkında tweet atabilir. Twitter’daki belli anahtar sözler için bildirimler bilhassa faydalıdır. “Yeni kripto”, “kripto sürümü” yahut yalnızca “kripto”, kripto para ünitesiyle ilgili rastgele bir tweet hakkında size anında bildirim gönderir.

Telegram, vaktinde yeni kripto para geliştirmeleri sunabilen diğer bir anlık iletileşme platformudur.

Web siteleri

Yeni paralar bulmak için bakabileceğiniz birçok web sitesi var. Daha saygın olanlardan kimileri Top ICO, Smith & Crown ve ICO Bench’tir.

yeni cikacak coinler nasil bulunur 0 Ll5IYuAF

Aletler

Araştırdığınız yeni kripto para ünitesinin geçerliliğini doğrulamanıza yardımcı olacak birkaç araç kullanabilirsiniz. PooCoin Charts, token ismini yahut adresini girmenize müsaade verir ve süreçler, mukaveleler, sahipleri, fiyat ve daha fazlası hakkında bilgileri görüntüleyerek diğer birinin etkin olup olmadığını görmenizi sağlar.

Tokensniffer, kripto para ünitesinin ismini yahut adresini girmenize müsaade verir ve kripto paranın kontrolünü manzaralar. Örneğin, bir Ax-1 Yörüngesi taraması (adres 0x0c…b805) 21 Nisan 2022’de aşağıdaki bilgileri gösterdi:

Token sniffer, mukavele kodunu görüntülemenize ve size yaratıcının adresini, birinci 100 sahibinin adreslerini ve sahip oldukları yüzdeyi gösteren bir balon haritası oluşturmanıza imkan tanır. Ayrıyeten, olabilecek rastgele bir yazma adresini de göreceksiniz bir yakma adresi , geliştiricilerin onları sirkülasyondan kalıcı olarak çıkarmak için token gönderdiği yerdir.

DeFi Platformları

Merkezsiz Finans (DeFi) platformları, kripto yatırımları için nispeten yeni bir yerdir. Süreçleri yürütmek için akıllı mukaveleler kullanmaları dışında, klasik finans pazarları üzere çalışırlar. Birçok DeFi platformunda, süreçleri kolaylaştırmak için ağlarında kullanılan mahallî tokenlar bulunur. Tanınan DeFi platformlarına örnek olarak MakerDAO, PancakeSwap ve Aave verilebilir.

Takas Edilemez Token (NFT) Pazar Yerleri

NFT’ler, kodlanmış bir alfasayısal diziyi varlığa bağlama ve bu bilgiyi bir blok zincirinde saklama süreci olan tokenize edilmiş cinsinin tek örneği dijital varlıklardır. Bu, sorgusuz bir biçimde sahiplik kurar, zira tokenın ağ doğrulayıcılarının bir fikir birliği yoluyla sahipliği doğrulaması gerekir.

NFT pazarı 2021’de Christie’s ve Sotheby’s üzere önde gelen müzayede konutlarının müşterilere milyonlarca dolar kıymetinde dijital sanat satmasıyla yükselişe geçti.

NFT’ler tıpkı vakitte dijital ortamda faaliyet gösteren işletmeler tarafından savunulan yeni bir teknoloji trendi olan metaverse’in kritik bileşenleridir.

Tanınan NFT pazar yerlerinin örnekleri, yüzlerce ila on binlerce dolar ortasında değişen fiyatlarda bulabileceğiniz OpenSea ve Rarible’dır. Muhakkak bir sanayiye yahut spora odaklanan özel pazar yerleri de vardır.

Birinci Para Teklifleri (ICO’lar)

2018’de, birinci kripto para teklifleri, teşebbüsçüler için birincil kaynak yaratma sistemi olarak risk sermayesini gölgede bıraktı. Startup’lar ve önde gelen şirketler emsal formda ICO kervanına katıldı. Akabinde, dolandırıcılık ekosistemini çoğalttıkça ICO balonu patladı ve Menkul Değerler Borsası Komitesi (SEC) ICO’ları araştırmaya ve çökertmeye başladı.

Borsa Yatırım Fonları

Ayrıyeten ana akım borsalarda süreç gören türevler aracılığıyla kripto para ünitelerine dolaylı olarak yatırım yapabilirsiniz. Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) Bitcoin ve Ether vadeli süreçleri de dahil olmak üzere kripto vadeli süreçleri, kriptoya dolaylı olarak maruz kalmak isteyen yatırımcılar ortasında tanınan bir seçenektir. CME’nin bitcoin vadeli süreçlerine dayanan Bitcoin kontaklı ETF’ler, 2021’de kripto pazarlarına giriş yaptı, aracı kurumlar SEC’i kripto ilişkili ETF’leri onaylamaya ikna etmeye çalıştıkça daha fazlası ortaya çıkmaya devam ediyor.

yeni cikacak coinler nasil bulunur 1 3BzXtl5f

Yeni Kripto Paraları Araştırmak

Teknik jargonlarının altında, kripto para üniteleri, ister sadece bir ödeme usulü (Bitcoin) olsun, isterse bir blok zincirinde (eter) aksiyonlar gerçekleştirmek için kullanılan bir yardımcı program tokenı olsun, bir hedefe hizmet eden eserlerdir. Burada, bir rugpull olmayan bir kripto parayı tanımlamanıza yardımcı olacak birtakım faktörleri ve kullanabileceğiniz araçları bulabilirsiniz.

Tüm yeni kripto paralarının bir blok zinciri ağı yahut sanal makine içindeki bir fonksiyon üzere var olmak için bir nedeni olmalıdır. Olmazlarsa, bir şeylerin gerçek olmadığının bir göstergesi olabilir.

Kullanım Durumları

Ethereum’un token Ether’i (ETH), blok zincirinde gas olarak kullanılır. Gas, sürecinizi doğrulamak için birinin güç kullanımı için ödeme yapmak için Ethereum’un kullandığı tabirdir. Bu, ETH’yi, birisini ETH satın almaya teşvik edebilecek kusursuz bir kullanım örneği yapar. Ethereum, ölçeklenebilirlik ve gelecekteki gelişim için tasarlanmıştır. Birçok merkezi olmayan finans uygulaması blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve daha birçoğu geliştirilmektedir.

DeFi’ye güç veren ve Web 3’e güç verdiği söylenen global sanal makine olan Ethereum’un kullanımları büyümeye devam ediyor. Ethereum Sanal Makinesi (EVM) üzerinde çalışmak üzere tasarlanan yeni yardımcı program belirteçleri her gün ortaya çıkıyor.

Bitcoin ise büsbütün bir ödeme tekniği olarak tasarlandı. Kripto para borsalarında fiyat artışlarını fark ettiklerinde yatırımcılar için daha pahalı hale geldi. Bundan kısa bir mühlet sonra, spekülasyon yapmaktan hoşlanan yatırımcılar için bir paha deposu ve bir varlık olarak yeni bir kullanım durumu geliştirdi.

Yeni bir kripto paranın ve desteklediği blok zincirinin kullanım durumu ne kadar fazlaysa, kripto paranın büyümeyi deneyimlemek için gereğince uzun müddet dayanması o kadar mümkündür. Lakin durum her vakit bu türlü olmayacak—Shiba Inu (SHIB) bunun en güzel örneği. SHIB, perakende yatırımcı ilgisi nedeniyle 2021’de süratle kıymet kazandı rastgele bir kullanım durumu yok. Yalnızca bir kripto para ünitesi, bir memcoin olması ismine bir kripto para ünitesidir tekrar de, çoklukla piyasa kapasitesine nazaran birinci 20 kripto para ünitesinde gezinir.

Likidite

Bir kripto para ünitesinin likiditeye sahip olması gerekir; yani, gereksiniminiz olduğunda sizinkini süratli bir biçimde satabilmeniz için kâfi ticaret hacmine sahip olması gerekir. Hacmi olmayan bir kripto para bulursanız, rastgele bir hacim geliştirip geliştirmeyeceğini görmek için beklemeyi düşünmelisiniz. Öteki yatırımcılar büyük ölçülerde yeni bir kripto para ticareti yapmıyorsa, şimdi satın almaya değmediğini yahut bir dolandırıcılık olduğunu gösterebilir.

Kıymet

Bir kripto paranın sahip olduğu yahut sahip olabileceği kıymeti belirlemelisiniz. Sizin için pahası varsa, oburlarının da buna paha vermesi mümkündür. Bu kıymet çeşidi mali değildir; şahsî seviyede tanımladığınız bir NFT üzere daha soyuttur. Örneğin, bu memnun bir anıyı tetikleyen bir grafik olabilir ve NFT’nin size bunu hatırlatmasını ve tıpkı vakitte büyümeyi ummasını istersiniz.

Kimi müzik muharrirleri ve müzisyenler müziklerinden NFT’ler yaratıyorlar; bir müzik satın almak NFT direkt sanatkarları dayanaklar ve size tokenın (ve token basıldığında sanatkarın verdiği haklar ne olursa olsun) sahipliğini verir. Daha evvel bahsedilen spor tokenları, geleceğin ticaret kartlarına yahut görüntülerine muadil olabilir.

Yeni Coin Projelerine Dikkatli Yaklaşın

Kripto para üniteleri, ana akım finansın sakin sularından, yatırım için uygun bir varlık olarak ortaya çıktı. Bununla birlikte, yatırım yapılabilir kripto para üniteleri ve kripto ile ilgili eser ve hizmetler cihanı hala küçüktür ve dikkatli bir kıymetlendirme gerektirir.

Dijital varlıklara ve yeni kripto paralara yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, yatırımların maksatlarınız ve finansal şartlarınız için manalı olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak bir finans uzmanıyla konuşmalısınız.

Yeni Kripto Paraları Nasıl Alabilirim?

Kripto para borsalarında, DeFi platformlarında, NFT pazaryerlerinde ve birinci kripto para tekliflerinde yeni kripto para üniteleri ve dijital varlıklar satın alabilirsiniz.

Listelemeden Evvel Yeni Kriptoyu Nasıl Alabilirim?

Listelemeden evvel yeni kripto bulmanın en süratli yolu CoinMarketCap’e gidip arama kutusuna “düzenli satış öncesi” yazmaktır. “Piyasa” etiketli düğmeyi bulun ve tıklayın, akabinde REGU/XYZcoin üzere REGU ile eşleştirilmiş kripto paraları arayın.

Yeni Kripto Paralar Çıkıyor mu?

Her gün yeni kripto paralar ve tokenlar ortaya çıkıyor. Data toplayıcı CoinMarketCap, günlük olarak yeni paraları ve tokenları listeler ve TopICO, yeni ICO’ları ayrıntılandırır. Twitter ve Telegram ayrıyeten yeni madeni para duyurularını izlemek için kusursuz toplumsal medya platformlarıdır.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/yeni-cikacak-coinler-nasil-bulunur/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu