Sıradaki içerik:

Lenovo Türkiye Artık WhatsApp Üzerinden Hizmet Verecek

e
sv

Yeni Battlefield PS5 ve Xbox Series X İçin Gelecek!

941 okunma

EA, yeni Battlefield oyununun ne vakit geleceği ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler sundu. Battlefield serisinin bir ileri oyunu yeni kuşak platformları hedefleyecek ve 2021 senesinde oyuncularla buluşacak.

Electronic Arts, DICE stüdyosunun Battlefield serisinin bir ileri oyunu üstünde çalıştığını doğruladı. İsveçli stüdyo DICE, kısa vakit evvelce Star Wars: Battlefront II ve Battlefield V’e verilen içerik güncellemelerini sonlandırarak “Battlefield’ın geleceğine odaklanacağını” açıklamıştı.

Yeni Battlefield oyunu ilk olarak geçen senenin ekim ayında, EA’in mali toplantısı esnasında duyuruldu. EA, o vakitler oyunun Nisan 2021’den Mart 2022’ye kadar vakitcek olan 2022 mali senesi içersinde geleceğini söylemişti. Yayın devi bundan sonra Battlefield serisinin bir ileri halkası amacıyla platform ve tarih noktasında daha ayrıntılı bulgular verdi.

PlayStation 4 için Yeni Battlefield Oyunu Gelmeyecek

EA, yeni Battlefield oyunu ile ilgili rastgele bir somut ayrıntı paylaşmadı, fakat oyunun yeni kuşak platformlarla istikbal yenilikleri hedeflediğini söyledi. Bir ileri Battlefield oyunu, 2021 senesinde pazara sürülmesiyle beraber PlayStation 5 ve Xbox Series X’e istikbal. Zaten 2021 senesinde pazara çıkacak bir oyundan da daha azı beklenemezdi herhalde.

EA ayrıca, yeni Battlefield’ı yeni konsolların pazara sürüleceği 2020 senesi yerine 2021’de çıkararak daha büyük bir oyuncu tabanına hitap etmek istediğini söyledi. EA yönetimi, “Yeni konsol tabanını gerektiğince ufak olacak ve bu amaçla Battlefield’ı 2020’de çıkarmak, oyunun potansiyeli amacıyla adil değil. Bu amaçla oyunu 2022 mali senesine taşımak planımızın bir parçası.” şeklinde konuştu.

Yeni Battlefield oyununun hangi vakit diliminde geçeceği ise merak husussu. EA DICE, Battlefield 1 ve Battlefield V’te tarihsel savaşları husus aldı ve büyük ihtimalle yeni oyunda değişik bir fikirle oyuncuların karşısına çıkacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.