iPhone

Yeni Apple Watch Touch ID İle Mi Geliyor?

Yeni iPhone ve Apple Watch Series 5 lansmanı üstünden çok vakit geçmeden, Apple cephesinden önümüzdeki yılın cihazları ile ilgili ipuçları gelmeye başladı. Sızıntılara bakılıcak olursa yeni Apple Watch, yenilenmiş bir Touch ID teknolojisiyle gelebilir.

Touch ID her ne kadar Apple tarafından eskisi kadar kullanılmasa da iddialar firmanın tekrardan bu teknolojiye odaklandığı yönünde.

Yeni Apple Watch Nasıl Bir Touch ID Deneyimi Sunacak?

Apple, rakiplerinin bütün çabalarına karşın halen dünyanın büyük akıllı telefon üreticilerinden biri. Şirketin özellikle de akıllı saat dünyasında çoğu rakibine karşı ezici bir avantajı bulunuyor.

Şirket, her yıl Eylül başında yaptığı lansmanda sunduğu cihazlar ardından, önümüzdeki yılın Apple ürünleri için çalışmaya başlıyor.

Lansman ardından meydana çıkan Apple‘ın ekrana gömülü parmak izi teknolojisi üstünde çalıştığı iddiaları gerçeğe dönüşmüşe benziyor. Son çıkan sızıntılara bakılırsa Apple Watch Series 6 için Touch ID geliştirmeleri yapılmaya başlanmış.

Apple her ne kadar son yıllarda Face ID üstünde durmaya başlamış olsa da, sistemin açıkları şirketin geleceği için endişelendirmeye başlamıştı.

yeni apple watch, touch id, ekrena gömülü parmak izi

Android dünyasında da ekrana gömülü parmak izinin ilerlemiş olması belli ki Apple cephesini de harekete geçirdi. Fakat şu an için ekrana gömülü parmak izi teknolojisinin iPhone için geliştirilip geliştirilmediği bilinmiyor.

Yine de yeni Apple Watch ile büyük ihtimalle daha yüksek emniyet önlemleriyle donatılmış bir ekrana gömülü parmak izi teknolojisi ile karşı karşıya kalabiliriz.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Apple aslında de yeni Apple Watch amacıyla Touch ID geliştiriyor olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu