Sıradaki içerik:

Apple, 2021’in İlk Çeyreğinde 3.Nesil AirPod’ları Piyasaya Sürecek

e
sv

Yeni AMD İşlemcili Bilgisayarlar Yolda

201 okunma
avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

AMD Oyun Çözümleri Yöneticisi Frank Azor, Twitter’da bir kullanıcının sorusunu cevaplayarak yeni AMD işlemcili bilgisayarların yolda olduğunu söyledi. Frank, bu bilgisayarların bu ay ve önümüzdeki ay geleceğini açıkladı.

Son dönemlerde Intel üstünde olan baskıyı uç seviyee taşırmayı başaran AMD, görünüşe göre bu yolda gelişmeye devam edecek çünkü daha evvelce AMD donanıma sahip bilgisayarların üretildiğine az rastlarken şimdi yapımcıların AMD’ye yöneldiği görülüyor. Bilindiği üzere geçen haftalarda yeni Ryzen 4000 işlemcili bilgisayarlar pazara sürülmüştü.

İşte AMD’nin yavaş yavaş Intel’in konumunu alma planları da yaşama geçmeye başladı. AMD Ryzen 4000 işlemcili bilgisayarlar şimdilik sizin amacıyla ideal donanım özelliklerine sahip değilse üzülmenize lüzum yok çünkü AMD yetkilisi, AMD donanımlı çoğu bilgisayarın daha pazara sürüleceği sözünü verdi.

Daha çok AMD işlemcili bilgisayar geliyor:

Alienware’in kurucu ortaklarından ve AMD Oyun Çözümleri Yöneticisi olan Frank Azor, bugün Twitter’da lüzumtiğince sevindirici bir paylaşım yaptı. Frank, Tech Deals adlı Twitter kullanıcısına verilen cevapta bu ay ve istikbal ay çoğu Ryzen donanımlı bilgisayar göreceğimizi söyledi.

Frank Azor, paylaştığı tweet’te sadece Ryzen işlemcilerden de bahsetmedi. AMD yetkilisi, Ryzen işlemcili bilgisayarların yanı sıra birkaç adet de Radeon ekran kartına sahip bilgisayarların pazara sürüleceği haberini verdi. Frank, tweet’inin sonuna koronavirüs salgınının beklenmedik gecikmeler yarattığını da ekledi.

AMD yetkilisinden bu tür bir açıklama gelmiş olsa da Intel, üst seviye performanslı bilgisayarların donanımlarını hâlâ elinde tutmaya devam ediyor. AMD’nin Ryzen 4000 işlemcisiyle pazara sürülen bilgisayarlar en çok NVIDIA’nın RTX 2070 ekran kartına sahip olarak pazara sürülürken Intel’in 10. kuşak yeni işlemcileri, NVIDIA’nın en yeni kartlarıyla beraber pazara sürülebiliyor.

Tabii bu hususta meydana gelen merak, bir Twitter kullanıcısı doğrulusunda tekrar Frank’e aktarıldı ve Frank bu soruyu cevapsız bırakmadı. Kullanıcının tweet’ine cevap veren Frank, AMD’nin Renoir işlemcileriyle beraber daha üst seviye ekran kartı seçeneklerinin piyasada namacıyla bulunmadığı sorusunun yapımcılara sorulması lüzumliliğini söyledi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.