Gündem

Yeni Akit, Hükümeti Uyaran Arınç’ı Gaye Aldı: ‘AKP’nin Kamburu’

Eki TBMM Lideri Bülent Arınç, katıldığı bir iftar programında hükümete önerileride bulunmuştu. İktidara yakın Yeni Akit gazetesi Arınç’ı kelamları nedeniyle maksat alarak ‘AKP’nin kamburu Arınç yeniden suyu bulandırma peşinde’ tabirlerini kullandı.

yeni akit hukumeti uyaran arinci gaye aldi akpnin kamburu 0 wMzMv3SI

TBMM eski Lideri Bülent Arınç, AKP Manisa Vilayet Başkanlığı’nın iftar yemeğine katıldı. 

AKP’ye ihtarlarda bulunan Arınç, ‘Nasıl 20 yıldır buluyorsak, 20 yıldır seçim kaybetmiyorsak, 20 yıldır millet AK Parti diyor, öteki bir şey demiyorsa bütün bunların üstesinden geleceğiz, bize itimadın. Bunu söylüyoruz. Cumhurbaşkanımız da söylüyor. Görüyorsunuz ki hala ne kasvet içinde olursa olsunlar beşerler Cumhurbaşkanına inanç noktasında hala yüksek bir çıta var ki, muhalefet bunun eteğine bile yapışacak durumda değil. Bu itimat boşa gitmesin. Bu düşüncelerden biran önce kurtulalım, kurtulmalıyız. Zira yıllardır siyasetin içinde olan beşerler olarak söylüyorum, halkın tercihi noktasında iktisadın yeterli olduğu vakitlerde daha rahat edersiniz. Lakin iktisatta sorunlar varsa, alım gücünüz azalmışsa, Türk parasının değeri düşmüşse, her gün muhtaçlık hususlarına artırım geliyor ve enflasyon resmi sayılarla yüzde 60’ı bulmuşsa, milleti hitabetle coşturamaz, konuşmayla aldatamazsın. Gerçeği göreceğiz ve sorunu çözeceğiz. Meseleler çözüldükçe millet hiçbir vakit bizden kopmadı. Hiçbir vakit da bizden kopmayacak. Bunu yapacak güçteyiz. Arkadaşlar başarılı olamazsak, seçim sonuçlarından çok emin değilim. Başarılı olmak zorundayız. Çok düzgün şeyler yapmak zorundayız’ diye konuştu.

‘Arınç yeniden suyu bulandırma peşinde’

yeni akit hukumeti uyaran arinci gaye aldi akpnin kamburu 1 zdm9SFrw

Bülent Arınç’ın ihtarlarda bulunduğu konuşmasına iktidara yakın Yeni Akit gazetesinden reaksiyon geldi. ‘AK Parti’nin kamburu Arınç tekrar suyu bulandırma peşinde’ başlıklı haberde sözler dikkat çekti.

Akit’in haberinde şu tabirler yer aldı:

“Yaptığı her açıklamayla muhalif medyaya materyal veren eski TBMM Lideri Bülent Arınç, tekrar en güzel bildiği işe soyunup AK Parti’yi eleştirdi. Memleketi Manisa’da AK Parti Vilayet Başkanlığı’nın iftar yemeğinde konuşan Arınç, ‘Milleti hitabet ile coşturamaz, konuşmayla aldatamazsınız” diyerek partisine kılçık attı. Arınç, sıkıntıların çözülmediği takdirde önümüzdeki seçimlerde partisinin başarılı olup olmayacağından emin olamadığını da söyledi.”

Kaynak: https://onedio.com/haber/yeni-akit-hukumeti-uyaran-arinc-i-hedef-aldi-akp-nin-kamburu-1061859

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu