Dizi & Film

Yaptığı Şovlarla Hem Kendini Sevdiren Hem de Nefret Ettiren Komedyen Ricky Gervais’i Yakından Tanıyalım!

Ricky Gervais hiç elbet günümüzün en argümanlı komedyenlerinden biri. Ofansif mizahı en uygun halde kullanan Gervais’in şovları sık sık sansasyon yaratıp reaksiyon görse de onun mizah anlayışına aşık bir kitlesi var.

Şayet Ricky Gervais kimdir? ve Ricky Gervais hangi üretimlerde oynadı? üzere soruları merak ediyorsanız, bu içeriğimiz tam size göre!

Sivri lisanı, ofansif mizahı ve her bahse değinen gösterileriyle Ricky Gervais, hiç elbet günümüzün en bağımsız ve bahadır komedyenlerinden biri.

yaptigi sovlarla hem kendini sevdiren hem de nefret ettiren komedyen ricky gervaisi yakindan taniyalim 0 AllEsMIU

Pekala, kimdir bu Ricky Gervais? Şayet merak ediyorsanız, ofansif mizahın kitabını yine yazan bu adamı yakından tanıyalım…

İşte karşınızda genç Ricky Gervais!

yaptigi sovlarla hem kendini sevdiren hem de nefret ettiren komedyen ricky gervaisi yakindan taniyalim 1 srAWg6aS

25 Haziran 1961’de Reading, Berkshire’daki Savaş Hastanesinde doğan Gervais, kız kardeşi Marsha ve erkek kardeşler Larry ve Robert ile bir arada hoş bir banliyö çocukluğu geçirdi!

8 yaşından itibaren Rab’ın varlığını sorgulamaya başlayan Gervais, 1983 yılında üniversiteden mezun oldu ve burada 1982 yılından beri hayatının aşkı olan Jane Fallon ile tanıştı!

yaptigi sovlarla hem kendini sevdiren hem de nefret ettiren komedyen ricky gervaisi yakindan taniyalim 2

Londra’da öğrenciyle en yakın arkadaşı Bill Macrae, yeni dalga pop ikilisi Seona Dancing’i kuran Gervais, bu alanda başarılı olamadıktan sonra komediye dönmeden önce o vakitler bilinmeyen Suede kümesini yönetti.

TV’de birinci olarak 11 O’Clock Show ile ortaya çıkan Gervais, burada açık kelamlı ve keskin zekalı bir toplumsal provokatörü canlandırdı.

yaptigi sovlarla hem kendini sevdiren hem de nefret ettiren komedyen ricky gervaisi yakindan taniyalim 3 eDjfIrun

Çok tanınan olan bu karakter sonrasında 2000 yılında kendisine Channel 4’te Meet Ricky Gervais adlı bir talk show verildi.

Bundan sonrası Gervais için çorap söküğü üzere geldi.

Sonraki yıl BBC’de yayınlanan The Office dizisi ile tam olarak şöhrete kavuşan Gervais, canlandırdığı David Brent rolü ile bütünleşti.

yaptigi sovlarla hem kendini sevdiren hem de nefret ettiren komedyen ricky gervaisi yakindan taniyalim 4 W38LNaKX

Dizinin bitmesinin akabinde David Brent karakteri ile daha pek çok programda yer alan Gervais, bir yandan da stand-up şovlarına devam etti ve tam 5 defa milletlerarası stand-up çeşidi gerçekleştirdi.

Flanimals isimli kitap serisini yazdıktan sonra üretkenliğine son gaz devam eden Gervais, podcast The Ricky Gervais Show’u yarattı

yaptigi sovlarla hem kendini sevdiren hem de nefret ettiren komedyen ricky gervaisi yakindan taniyalim 5 B6C1l8ts

İngiltere’deki bu muvaffakiyetlerinin akabinde Hollywood’a da adım atan Gervais, Ghost Town , The Night at the Museum üçlemesi, For Your Thinking ve Muppets Most Wanted gibi tanınan sinemalarda oynadı.

2010, 2011, 2012, 2016 ve en sansasyonel sunumunu yaptığı 2020 Altın Küre Ödül Törenleri’nin sunuculuğunu yapan Gervais, şu an başrolünde yer aldığı komedi-dram dizisi After Life ile Netflix’te yer alıyor.

yaptigi sovlarla hem kendini sevdiren hem de nefret ettiren komedyen ricky gervaisi yakindan taniyalim 6 l5JUl46C

Palavranın İcadı üzere pek çok güldürü sineması dijital platformlarda yayınlanan Gervais, bilhassa Humanity ve SuperNature üzere stand-up şovlarıyla nam salmaya devam ediyor.

Her gösterisi ile kesinlikle gündem olan ve latifelerinin ucu biraz kaçtığı için sık sık reaksiyon gören Gervais muhakkak sıkıntı ancak bir o kadar da yavuz bir komedyen!

yaptigi sovlarla hem kendini sevdiren hem de nefret ettiren komedyen ricky gervaisi yakindan taniyalim 7 mavgyt6a

Bakalım bir sonraki sansasyonel kelamı ne olacak?

Siz Ricky Gervais’i seviyor musunuz?

Kaynak: https://onedio.com/haber/yaptigi-gosterilerle-hem-kendini-sevdiren-hem-de-nefret-ettiren-komedyen-ricky-gervais-i-yakindan-taniyalim-1071421

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu