Kripto Para

Yapılan Araştırma, Kripto Dostu Ülkeleri Ortaya Koydu

Coincub’ın araştırmasına nazaran Almanya, Singapur ve ABD, en kripto dostu ülkeler oldu.

Coincub tarafından yapılan araştırmaya nazaran Almanya, 2022 yılının en kripto dostu ülkesi oldu. Almanya’yı geçtiğimiz yılın birincisi Singapur ve ABD takip etti.

Coincub, kripto dostu ülkelerin son birkaç ayda değiştiğini ortaya koydu. Şirket, “Almanya’nın kripto para ünitesini kabul etmesi ve kripto yatırımlarına müsaade verme konusundaki çığır açan kararı, ülkeyi 2022 yılının birinci çeyreği için doruğa yerleştirdi” sözlerini kullandı.

Almanya’daki en büyük finans kümesi Sparkasse, geçtiğimiz günlerde 50 milyon müşterisinde dijital varlık hizmeti sunmak istediğini açıkladı.

2021 yılının 4. çeyreğinde başkan pozisyonda yer alan Singapur şimdilik ikinci sırada yer alırken ABD de üçüncü sırada yer aldı. Avustralya ve İsviçre de dördüncü ve beşinci sırayı paylaştı.

Kripto dostu profilini geliştiren öteki ülkeler ise Hollanda, Fransa ve İspanya. Coincub’a nazaran bu ülkeler, kesime karşı olumlu bir tavır izlemeye başladı. Ülkelerde kripto faaliyetleri artarken blockchain teşebbüslerinin sayısında da artış görüldü.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/yapilan-arastirma-kripto-dostu-ulkeleri-ortaya-koydu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu