Gündem

Yalnız Kurt Dizisinin, Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner’in Yansısıyla Yayından Kaldırıldığı Tez Edildi!

Osman Sınav’ın senaryosunu yazdığı ATV’nin yeni dizisi Yalnız Kurt, yayınlandığı günden itibaren gündemden bir an olsun düşmüyor. Yer alan mülteci ve PKK sahneleriyle oldukça tepki çeken Yalnız Kurt’a bir tepki de AKP miletvekili Mehmet Metiner’den geldi. Yeni Şafak gazetesinde yazdığı köşe yazısında ‘Camianın Osman’la Sınav’ı’ başlığıyla yayınladığı yazı ise gündem oldu.

Osman Sınav’ın ‘Türkiye sorunlarını ele almak’ için kaleme aldığı yeni senaryolarından birisi olan ve başrollerini Hasan Denizyaran, Cihan Ünal, Damla Colbay ve Mesut Akusta’nın yer aldığı Yalnız Kurt dizisi, pek çok sahnesiyle tepki çekmişti.

yalniz kurt dizisinin eski akp milletvekili mehmet metinerin yansisiyla yayindan kaldirildigi tez edildi 0

Sığınmacı sorunlarının yaşandığı günlerde, terör örgütü üyelerinin halkın içine girerek sığınmacılara karşı kışkırttığını iddia eden sahne oldukça büyük yankı uyandırmıştı.

yalniz kurt dizisinin eski akp milletvekili mehmet metinerin yansisiyla yayindan kaldirildigi tez edildi 1 V9m6rBDG

Sık sık PKK bayrakları, Abdullah Öcalan, IŞİD militanları ve Mesud Barzani’yi gördüğümüz dizi, sosyal medyada gündemden düşmezken son olarak Kürt asıllı eski AKP milletvekili Mehmet Metiner’den büyük tepki gördü.

yalniz kurt dizisinin eski akp milletvekili mehmet metinerin yansisiyla yayindan kaldirildigi tez edildi 2 dUDwAtIa

Metiner, Yeni Şafak gazetesinde yazdığı köşe yazısında sahneler hakkında ‘Terörle mücadeleye zarar, Türk-Kürt kardeşliğine darbe’ dedi.

yalniz kurt dizisinin eski akp milletvekili mehmet metinerin yansisiyla yayindan kaldirildigi tez edildi 3 WPzIapLp

‘Ayda bir neredeyse o yönetimin seçilmiş başkanı Neçirvan Barzani’yi ağırlayan Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Türk-Kürt kardeşliğine yaslanan ve herkese kazandıran köklü dış politikasına darbe vurdular’

Metiner, ‘Bu dizi Reis’imize, partimize ve hükümetimize karşı yapılmış bir siyasi operasyondur’ diyerek tepki göstermiş fakat tepkileri cevapsız kalınca bir başka yazı daha yayımladı.

yalniz kurt dizisinin eski akp milletvekili mehmet metinerin yansisiyla yayindan kaldirildigi tez edildi 4 gVDjYZ5y

‘Her koşulda Erdoğan’ın arkasında saf tutmuş, her konuda Türkiye’nin yanında yer alan o Kürt kardeşlerimiz aşağılık yalanlarla ve çarpıtmalarla bugün düşmanlaştırılıyor. Kimin kanalında? Kendi kanalımızda. Hükümete yakınlığıyla bilinen bir kanalda, ATV’de.’ diyerek tepki gösteren Metiner’in yazısından bazı satırları buradan okuyabilirsiniz.

yalniz kurt dizisinin eski akp milletvekili mehmet metinerin yansisiyla yayindan kaldirildigi tez edildi 5 JrZD7aOw

www.yenisafak.com

Geçtiğimiz hafta sezon finali yapan dizi hakkında ‘Yayından kaldırıldı. Biz gerekli tepkiyi gösterdik. Irkçı, faşist zihniyetle, kararlı bir şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin gayrimeşru ilan edilmesini hiddetle ve şiddetle kınadık kınamaya da devam edeceğiz. Erbil Yönetimi bizim kardeş bildiğimiz bir yönetimdir.’ iddiasında bulundu.

yalniz kurt dizisinin eski akp milletvekili mehmet metinerin yansisiyla yayindan kaldirildigi tez edildi 6

Hükümetimiz ile Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi arasında kardeşlik ilişkisi var. Biz Erbil’i kendimizden biliriz, canımızın bir parçası biliriz. O dizide Kürtlerin tahkir edilmesi hepimizi derinden yaralamıştır. Bu sadece Irak Kürdistan Bölgesine yönelik bir operasyon değil aynı zamanda AK Partimizin, hükümetimizin siyasi misyonuna da yönelik yapılmış bir sabotajdır ve dizi üzerinden Türk-Kürt kardeşliği sabote edilmek istenmiştir. Biz Türk Kürt kardeşliğini savunan bir partiyiz. O yüzden şiddetle tepkilerimizi koyduk ve dizi sezon finali ile yayından kaldırıldı. Hükümetimiz de son derece rahatsız, partimiz de son derece rahatsız. Söz konusu kanal hükümetimizi destekleyen bir kanal. Ama burası demokratik bir ülke.

Birçok farklı konuda büyük tepki çeken dizinin aslında sezon finali yapmadığı, aldığı tepki nedeniyle yayından kaldırıldığı ve Eylül ayında ekranlara gelmeyeceği iddia edildi.

yalniz kurt dizisinin eski akp milletvekili mehmet metinerin yansisiyla yayindan kaldirildigi tez edildi 7 cDXRryUv

Mehmet Metiner’in açıklamalarına henüz karşı taraftan bir cevap gelmedi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/yalniz-kurt-dizisinin-eski-akp-milletvekili-mehmet-metiner-in-tepkisiyle-yayindan-kaldirildigi-iddia-edildi-1076476

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu