Sıradaki içerik:

Realme Narzo 20 Serisinin Fiyatları Belli Oldu

e
sv

Yakında Gelecek 217 Emoji Tanıtıldı!

2021 okunma

Yeni emojilerin değerlendirildiği kuruluş Unicode Consortium, önümüzdeki aylarda kullanıma girecek 217 emojiyi tanıttı. Bu emojilerin sadece 7 tanesi tamamiyle yeni emojilerden oluştu.

İnternetin her bireyin elinin altına girmesiyle beraber insanlar, hislerini, düşüncelerini ya da rastgele bir hali anlatmak amacıyla bundan sonra metnin yanı sıra ifadelere de başvurmaya başlamıştı. 2000’li senesinin hemen öncesinde ’emoji’ adını verdiğimiz, sarı daire kafaların üzerine göz, dudak ve ağız çizdiğimiz ifadeler meydana çıkmıştı.

Günümüzde sayamayacağımız kadar çok emoji bulunuyor. Bu emojileri önümüze sunun en mühim kuruluşsa Unicode Consortium olarak biliniyor. Unicode Consortium, yeni emoji sunumlarını değerlendirerek belirli kriterler ışığında emojilerin dünyamıza girmesinin önünü açıyor.

217 yeni emoji geliyor:

İşte Unicode Consortium, son olarak bugün yayınladığı yeni blog yazısında hayatımıza girecek yeni emojilerini tanıttı. Yazıya göre Emoji 13.1 güncellemesiyle beraber hayatımıza toplamda 217 yeni emoji katıldı. Bu emojilerin sadece 7 tanesi daha evvelce görmediğimiz emojiler oldu. Geriye kalan 210 emoji, sahip olunan emojilerin ten rengi değiştirmiş halleriydi.

Unicode Consortium doğrulusunda onaylanan yeni emojiler, ‘Yanan Kalp’, ‘İyileşen Kalp’, ‘Sakallı Kadın’, ‘Sakallı Birey’, ‘Nefes Veren Yüz’, ‘Bulutlardaki Yüz’ ve ‘Sarmal Gözlü Yüz’ şeklinde isimlendirildi. Geriye kalan 210 emojiyse içersinde aniden çok şahıs barındıran emojilerin ten rengi değiştirmiş sürümleri oldu.

Yeni güncellemeyle beraber 7 emoji kazanmış olsak da normal şartlarda 2021 senesinde hiç emoji çıkmayacaktı. Çünkü Unicode Consortium, senelik Unicode Standard sürümünü COVID-19 nedeniyle altı ay ertelemişti. Normalde Mart 2021’de çıkması plan edilen sürüm, Eylül 2021’de bizimle olacak. Yani işletim sistemleri Unicode 14.0 güncellemesini fakat 2021’in sonu ya da 2022 yılının ilk haftalarında kullanmaya başlayacak.

Unicode Consortium doğrulusunda oluşturulan bildirime göre yukarıda gördüğümüz yeni emojiler, önümüzdeki aylarda kullandığımız cihazlarda ve platformlarda kendisini göstermeye başlayacaklar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.