TelefonlarXiaomi

Xiaomi’nin Yeni Telefonu Çentiğe Son Verecek

Akıllı telefon ekranları, 16:9 en boy oranlı ekranlardan büyük çerçevelerden büyük bir çentik ekranına kadar çok gelişti. Oradan daha küçük “gözyaşı damlası” çentiği ve ardından küçük bir delik delinmiş ekran var. 

Ancak akıllı telefon üreticisi şirketler çentikten kurtulmak ve çentiksiz bir deneyim sunmak istiyor. Ayrıca 2019’da pop-up kamera akıllı telefonlar gördük, ancak güvenilirliği düşük olduğu için bu popüler değildi. Ancak şimdi bir rapor, bir Xiaomi’nin ekran altı kamera akıllı telefonunu gösteriyor.

Dolayısıyla, şirketlere kullanıcılarına en iyi görüntü deneyimini sunmak için tek bir seçenek kalmıştı. Bu bir ekran altı kamera uygulamak. 2019’da Xiaomi ilk olarak prototip akıllı telefonlarını ekran altı kameralarla sergiledi.

Oppo gibi diğer markalar da prototip cihazlarını 2019’da gösterdiler. Ancak ekran altı kamera kaliteli bir görüntüye sahip olamadı. Ekrandaki yoğun pikseller, karanlık görüntülerle sonuçlanan ekran altı kamerasının ışığını engelledi.

xiaomi ekran altı patent teknobizdeyiz 1 1
Xiaomi'nin Yeni Telefonu Çentiğe Son Verecek 4

LetsGoDigital’in yeni bir raporundan, ekran altı kamera teknolojisine sahip bir Xiaomi prototipinde render aldık. Kameranın iki farklı yerleşimi vardır: orta veya sol üst köşede. Xiaomi’nin prototipinin açıklaması, ön kamera her etkinleştirildiğinde ön kamera alanının şeffaf hale geldiğini söylüyor. Ve görüntü çekildikten sonra normale döner, ekran pikselleri geri döner ve herhangi bir çentik olmadan tam görüş ekranının keyfini çıkarabilirsiniz.

xiaomi letsgo teknobizdeyiz 1 1
Xiaomi'nin Yeni Telefonu Çentiğe Son Verecek 5

Bu görüntü Xiaomi tarafından Nisan 2019’da dolduruldu ve son zamanlarda çevrimiçi olarak yayınlandı. Prototip akıllı telefon, Xiaomi’nin 2019’un amiral gemisi olan Xiaomi Mi 9’a benziyor.

Çentiksiz bir ekran, yuvarlak kenarlı temiz bir görünüm ve minimum çene var. Umarım Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi bu teknolojiyi getirebilir. Sonunda her türlü çentikten kurtulacağız. Ve her zamanki gibi, Xiaomi kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmayacak ve bu teknolojiyi de uygun bir fiyat etiketi ile getirecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu