Gündem

Xiaomi’nin ölü telefon mezarlığı genişliyor: Redmi Note serisi detayı!

Xiaomi, güncellenmiş yeni bir Xiaomi destek sonu listesi yayınladı. Bazı bütçe dostu Xiaomi cihazları listeye eklenirken, bu cihazlar artık herhangi bir güncelleme almayacak. Xiaomi hemen hemen her gün tüm cihazlarına güncellemeler yayınlıyordu ancak artan telefon sayısı firmanın telefonlarına desteği kesmesine neden olmuş. İşte detaylar.

Ölü telefon mezarlığına yeni modeller eklendi

Bu cihazların artık güncelleme almayacak olması talihsiz bir durum olsa da, Xiaomi’nin nispeten uzun bir süre boyunca tüm cihazlara güncelleme sağladığı biliniyor. Güncelleme konusunda biraz sıkıntılı olan Xiaomi, yeni liste ile kullanıcılarını biraz üzebilir.

Xiaomi EOS Listesinde yer alan bir cihazınız varsa, artık yeni Xiaomi güncellemelerini ve MIUI güncellemelerini alamayacaksınız. Buna güvenlik güncellemeleri de dahil. Bu nedenle eski bir cihazı kullanmanın içerdiği riskleri en aza indirmek için yeni bir telefon almanızda fayda var.

xiaominin olu telefon mezarligi genisliyor redmi note serisi detayi 0

1 Mart 2023 itibarıyla Redmi K30 5G Speed, Redmi Note 8, Redmi Note 8T ve Redmi 8A Dual, Xiaomi EOS listesine eklendi. Xiaomi 13 serisinin tanıtılmasından kısa bir süre sonra böyle bir haberin gelmesi zaten bekleniyordu.

Redmi K30 5G Speed, Redmi Note 8, Redmi Note 8T ve Redmi 8A Dual artık güncelleme almayacak olan yeni cihazlar. Xiaomi’nin güncelleme desteğini ve telefonlarını seviyorsanız firmanın alt markasının ürettiği yeni fiyat-performans modellerine bakabilirsiniz.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/xiaominin-olu-telefon-mezarligi-genisliyor-redmi-note-serisi-detayi-64003f14b0142173f26c47fb

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu