Xiaomi’nin Kutusundan Şarj Cihazı Çıkmayacağı Açıklamasına realme Türkiye’den Jet Yanıt!

2 dk


Xiaomi, bugün yaptığı bir açıklama ile Mi 11’in kutusundan şarj cihazı çıkmayacağını açıklamıştı. Geçmişte Apple ile bu hususta hayli dalga geçen Xiaomi, geride bıraktığımız Xiaomi’nin bu açıklamasına realme Türkiye’den cevap gecikmedi.

Xiaomi, bugün Çin’in sosyal medya platformu Weibo üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Mi 11’in kutusundan şarj cihazı çıkmayacağını açıkladı. Daha evvelce Xiaomi, Apple’ın iPhone 12 kutusundan şarj cihazı çıkmayacağına dair açıklamasının üstüne bu durumla dalga geçmişti.

Yaklaşık iki ay önce rakibinin açıklaması ardından bir tweet paylaşan Xiaomi, aradan şimdilik bu kadar az vakit geçmişken şimdi okların üstüne çevrildiği doğrultu oldu. Xiaomi, aldıkları bu karar ile ilgili, Apple’a benzer bir açıklama yaparak ‘teknoloji ve etrafı korumaya yönelik çağrıya katılmak üzere’ bu tür bir karar aldıklarını belirtti.

realme Türkiye’den hem Apple’a hem Xiaomi’ye gönderme:

Olaya tepki veren kullanıcılardan sonra Xiaomi’nin bu açıklaması üstüne mevzuya dair ilk göndermeyi yapan üretici ise realme oldu. realme Türkiye Instagram hesabından oluşturulan bir paylaşımla gündeme dahil olan akıllı telefon yapımcısi, tatlı rekabeti besleyecek bir söylemde bulundu. realme paylaşımı ‘Aynı paraya diğer markanın yalnızca şarj cihazını alacağına realme’nin 5000mAh bataryalı 2.3 GHz c11’ini al.’ duyurusuyla yaptı.

Genellikle bütçe dostu akıllı telefonları ile ön plana çıkan ve ülkemizde de giderek popülerleşen realme, yaptığı paylaşımda da bu noktaya ilgi çekti. Genellikle Apple’ın kablosuz şarj cihazlarının satış fiyatlarını düşününce, her ne kadar Xiaomi’nin bu husustaki fiyat politikasını şimdilik bilemesek de realme’nin doğru bir noktaya parmak bastığını söyleyebiliriz.

Bu adımın çevre duyarlılığı sebebiyle atıldığı açıklamasını ne kadar içten bulacağınız size kalmış fakat Xiaomi kullanıcılarının bu karardan çok da memnun olmayacağını söyleyebiliriz. Sizin bu husustaki düşünceleriniz neler? realme’nin cevabını yerinde buldunuz mu? Bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

100
11 Paylaşım, 100 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir