Sıradaki içerik:

YouTube Artık Gece Geç Saatlerde Sizi Uyaracak

e
sv

Xiaomi’nin İlk 2020 Sevkiyatı 29 Milyonu Aştı

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli üretim devi Xiaomi, akıllı telefon pazarında oldukça iyi gidiyor. Çin ve Hindistan’daki performansı birinci sınıf olmuştur. Şirket neredeyse iki yıldır Hindistan pazarında bir numaralı marka olmuş vaziyette. 

Xiaomi’nin akıllı telefonları en iyi olmayabilir, ancak para için iyi bir değer sunarlar. Bugün, Xiaomi Group 2020 için ilk çeyrek kazanç raporunu yayınladı.

Xiaomi’nin ilk 2020 mali kayıtları şirketin gelirinin yıllık %13.6 artışla 49.702 milyar yuan’a (7 milyar $) ulaştığını gösteriyor. UFRS dışı ölçümler altında düzeltilmiş net kar, yıllık %10.6 artışla 2.301 milyar yuan’a (325 milyon $) ulaştı.

Finansal raporun yayınlanmasından sonra, Xiaomi Başkanı ve Oyunculuk CFO’su, Wang Xiang, Finans Başkan Yardımcısı, Wang Yonghua ve diğer yöneticiler finansal raporun ana noktalarını yorumlamak için bir finansal rapor konferansı çağrısı yaptılar. Muhabirlerden de bazı sorular aldılar.

COVID-19’UN XİAOMİ’NİN Q1 2020 FİNANSAL SONUCU ÜZERİNDE FAZLA BİR ETKİSİ OLMADI

Wang Xiang’a göre, koronavirüs pandemisinin akıllı telefon pazarı üzerinde çok fazla etkisi yoktu. Bunun nedeni, son zamanlarda piyasanın önemli bir büyüme kaydetmemesi. Bu nedenle, pandemi zamanlarındaki düşüş birçok kişinin beklediği kadar kötü değil.

Ayrıca Xiaomi’nin bu aydan itibaren Çin’de 5G akıllı telefonları popüler hale getireceğini de belirtti. Wang’a göre, bu aydan itibaren koronavirüs pandemisinden de iyileşme olacak. Ayrıca şirketin Çin pazarındaki şiddetli rekabetle başa çıktığını belirtti. Xiaomi her zamanki stratejilerini kullanmaya devam edecek. Dedi.

“Dış pazarlarda, Xiaomi hala hızlı bir gelişme aşamasında. Pazar payımız düşük olmasına rağmen, ilk kez %10’u aştı ve % 1,1’e ulaştı. Ama seninle paylaştığım şeye göre, hala büyümek için çok yer var…

Seninle tekrar paylaşmak için çok önemli stratejiler var. Birincisi ikili marka stratejisidir. İki marka Redmi ve Mi’yi farklı fiyat noktalarında müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermek için kullanacağız. Redmi, nihai fiyat-performans oranına ve e-ticaret platformuna odaklanmaktadır. 

Ürünün performansını ve fiyatını en üst düzeye çıkarır. Bazı diğer daha pahalı tasarımları tahsis eder, ancak ürünün sert göstergelerine ve performansına odaklanır. Mi markası ayrıca verimliliği sürekli artırmak için e-ticaret platformlarına odaklanıyor… ”

Ayrıca, Xiaomi’nin Q1 2020 akıllı telefon satışları 29,2 milyon adede ulaştı. Bu, yıllık %4.7 artış.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.