GündemGenelTelefonlarXiaomi

Xiaomi,MIUI 13 Güncellemesi Hakkında Açıklama Yaptı!

Xiaomi,dev telefon markalarının arasında yer almakta.Şirket,yaptığı uygun fiyatlı cihazlarla ilgileri üstüne çekiyor.

Xiaomi,MIUI 12.5‘in geliştirilmiş ve 3. kararlı sürümünün çıkış planını duyurmuştu.MIUI 13 güncellemesi,herhangi bır sıkıntı olmassa Aralık ayı sonunda yayınlanacak.

MIUI 13 çok yakında yayınlanacak!

Geçtiğimiz günlerde Redmi’nin genel müdürü Lu Weibing,Çin’in Twitter’ı olarak tanınan Weibo üzerinden bir paylaşımda bulundu.Paylaşımda ise MIUI 13 sürümünün yakında tanıtılacağını söyledi.

XiaomiMIUI13 teknobizdeyiz
Xiaomi,MIUI 13 Güncellemesi Hakkında Açıklama Yaptı! 4

MIUI 13, Android 11 ve Android 12 sürümlerinde çalışacak. Geçtiğimiz Ağustos ayında şirketin CEO’su Lei Jun, yeni arayüz MIUI 13‘ün bu yılın sonunda geleceğini söyledi.

Geçen yıl MIUI 12 tanıtılmıştı.Bu güncelleme ile birlikte animasyonlarda ve güvenlikte yeni geliştirmeler konusunda büyük gelişmeler vardı. MIUI 13 güncellemesi bu sene tanıtılması bekleniyor.

5G MIUI kullanan kullanıcıların şikayet ettiği şarjlarının hızlı bitmesi konusuna,Xiaomi’den cevap geldi!

5G MIUI kullanan kullanıcıların şikayet ettiği şarjlarının hızlı bitmesinin en başında konum servislerinin açık olması yer alıyor.Ardından ise uygulamaların çok fazla güç tüketmesi geliyor.Ek olarak,ekranın sürekli açık kalması ve en yüksek parlaklıkta kullanılması da şarjın hızlıca tükenmesinin nedenleri arasında.

XiaomiMIUI13 teknobizdeyiz 2
Xiaomi,MIUI 13 Güncellemesi Hakkında Açıklama Yaptı! 5

Xiaomi şirketinde genel müdür yardımcısı olan Qiao Zhongliang,bu konunun çözümü için öneride bulundu.Öncelikle,kullanılmadığı zaman konum servislerini kapatmayı önerdi.Qiao Zhongliang açıklamasında,konum servislerinin açık olması durumunda arka planda bazı uygulamaların devreye girdiğini ve şarjı azalttığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu