TelefonlarXiaomi

Xiaomi Yeni Bir Yatay Kayar Telefon Tasarımını Test Ediyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi ile yeni bir yatay akıllı telefon tasarımının patentini aldı. Patentler Techiejerry tarafından bildirildiği üzere 7 Şubat 2020’de yayınlandı .

CNIPA tarafından yayınlanan eskizlerden, bu telefonun kayan bir mekanizma kullandığını görebiliriz. Diyagram, telefonun birden fazla ön kamerada spor yapacağını ortaya koymaktadır. Ancak, 2 arka kameraya benziyor. Cihazın boyutları hakkında ayrıntılarımız yok, ancak sürgülü mekanizma nedeniyle normal akıllı telefonlardan daha kalın olabilir.

xiaomi patent teknobizdeyiz
Xiaomi Yeni Bir Yatay Kayar Telefon Tasarımını Test Ediyor 5

Xiaomi Tam Ekran Tasarımını Takip Ediyor

Orijinal bir tam ekran tasarımı takip etmek akıllı telefon üreticilerini mahvedecektir. Hepsi bu ekranların tasarımına çok yatırım yapıyorlar. Ayrıca, telefon ekranının daha da büyümesini istiyorlar. Bu anlamda, Çin merkezli akıllı telefon pazarları herkesin dudaklarında. İlk olarak, Xiaomi orijinal MIX serisi telefonunu piyasaya sürdü. Daha sonra pazar, patlama, açılan ekran tasarımı ve delikli ekran tasarımı ile cihazları barındırdı. Ama bu hepsi değil. Nubia gibi bazı şirketler çift ekranlı telefonlar çıkardı. Geçen yıl, iki teknoloji devi katlanabilir ekranlı akıllı telefonlarını tanıttı. Ancak Xiaomi her zaman öne çıkacak.

xiaomi patent teknobizdeyiz 1
Xiaomi Yeni Bir Yatay Kayar Telefon Tasarımını Test Ediyor 6
xiaomi patent teknobizdeyiz 2
Xiaomi Yeni Bir Yatay Kayar Telefon Tasarımını Test Ediyor 7

Son zamanlarda, tigermobiles yeni bir Xiaomi akıllı telefon tasarım patenti yayınladı . Telefon, ekran alanını genişletmek için dört kamera modülü ve sürgülü ekran tasarımı kullanıyor. İlginç bir şekilde, Xiaomi 28 Ağustos 2018 gibi erken bir tarihte Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Fikri Mülkiyet Ofisine bir tasarım patenti için başvurdu. Ancak bu patent resmi olarak 6 Aralık 2019’da açıklandı.

CNIPA tarafından yayınlanan önceki çizimlerden ve tigermobiles tarafından tasarlanan çizimlerden, bu telefonun ön çift kamera tasarımı kullandığını görebiliriz. Telefonun sol tarafında büyük bir çerçeve var. Ve diğer üç taraf daha dar görünüyor. Telefonun arkasında da çift kamera tasarımı kullanılıyor.

Aradaki fark, bu telefonun daha büyük bir ekran elde etmek için yana doğru kaydırılabilmesidir. Ekran görüntüleme alanını artırmak için, birçok akıllı telefon üreticisi iki tasarım yöntemi seçer: katlanabilir ekran ve surround ekran. Bu anlamda, kayan ekran yeni bir tasarımdır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu