Sıradaki içerik:

Honor 30 Lite Resmi Olarak 2 Temmuz’da Açıklanacak

e
sv

Xiaomi Yakında 100W Hızlı Şarj Sunacak! İşte detaylar

avatar

Oğuzhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçen yıl Mart ayında Xiaomi, 100W Super Charge Turbo hızlı şarj teknolojisini göstererek kitlesini etkilemeye karar verdi. Tamamen boşalmış 4000 mAh pili sadece 17 dakikada şarj edebilmiş olacak.

Xiaomi yakında 100W hızlı şarj başlatacak: 17 dakikada 4000mAh pil dolduracak!

Çinli oyuncular, Xiaomi‘nin 100 watt’ta ultra hızlı şarjlı bir akıllı telefon gösteren ilk şirket olacağını iddia ediyor. Ancak bu özelliği ilk sunan model nedir, güvenilir bilgi yoktur.

Tüm iddialar bir sonraki amiral gemisi akıllı telefona işaret ediyor. Bu yüzden bazıları Xiaomi Mi Mix 4’te 100 watt’lık bir şarjın piyasaya sürüleceğini düşünüyorlar. Akıllı telefonun kendisi bu yıl Ağustos ayında sunulabilir, ancak bunlar sadece onaylanması gereken söylentiler.

Sadece Xiaomi’nin endüstrinin ilk 100 watt hızlı şarjını sunmak için yeterli güç, beceri ve kaynağa sahip olup olmadığını izleyebiliriz. Şirketin güvenlik ve ısı dağıtımı konusunu nasıl çözdüğünü görmek ilginç olacak.

Daha önce yayınlanan bilgilere göre, 100W süper hızlı şarj, 4000mAh pili tamamen şarj etmek için sadece 17 dakika sürecek. Teknoloji ticari telefonlara kurulabilirse, şarj alışkanlıklarımızı değiştirebilir.

2021’de oyun akıllı telefonları Snapdragon 875 ve 100W şarj alacak

Weibo sosyal ağındaki tanınmış Çinli içeriden Dijital Sohbet İstasyonu olarak adlandırılan Qualcomm Snapdragon 875 SoC ve buna dayanacak olan oyun akıllı telefonları hakkında bazı yeni ayrıntılar bildirdi. 

Ona göre, Snapdragon 875 SoC’nin temel özelliklerinden biri yaklaşık 100 watt kapasiteli şarj için destek olacak. Şu anda, Çin’deki dört oyun akıllı telefonu üreticisinden üçü, 100 watt gücünde şarj teknolojilerini test ediyor ve popülerleştirmeye çalışıyor. 

Bu nedenle, 2021’de çıkan yeni nesil oyun akıllı telefonları, yüksek kapasiteli piller ve yaklaşık 100 watt’lık çok hızlı şarj teknolojileri kullanacak.

İçeriden markaların isimlerini açıklamadı. Ancak bunların Qualcomm’un SoC – Xiaomi, Vivo ve Oppo’larını kullanan pazar liderlerini içerdiğini varsayıyoruz. Doğru, en son verilere göre, Snapdragon 875’teki modeller önemli ölçüde artacak. 

Bu nedenle, şimdi herkesin akıllı telefonların oyun maliyetini yakın gelecekte tahmin etmeyi taahhüt etmesi olası değildir. Ek olarak, üreticilerin bu tür yüksek gücün transferi sırasında ısıtma sorununu çözmesi gerekecektir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.