Gündem

Xiaomi MIUI 14’ten önce 13.1 sürümünü getiriyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin atölyesindeki üst yapısı olan MIUI‘den yeni haberler gelmeye devam ediyor. Üreticinin akıllı telefon ve tabletlerinde kullandığı arayüz kullanıcılar arasında iyi biliniyor. MIUI yapısı, saf Android işletim sistemine kıyasla bazen birçok yeni özellik ve iyileştirme sunarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabiliyor.

Şu anda MIUI üst yapısının on üçüncü nesli güncel durumdayken, MIUI 14 ile ilgili ilk sızıntılar şimdiden ortaya çıkıyor . Ancak Xiaomi, on dördüncü neslin kendisi MIUI 13.1’in sunumundan önce bile bir versiyonun gelmesiyle bizi şaşırttı .

MIUI 13.1 sürümü Android 13 için önemli bir kapı

Gelen bilgilerde, MIUI üstyapısının 13.1 etiketli sürümünün yalnızca Çin iç pazarında mevcut olan bir tür beta sürümü olduğunu kesinlikle belirtmekte fayda var. Bu sürümü yalnızca en son amiral gemisi serisinden akıllı telefonlar (Xiaomi 12) alacak. 13.1 sürümünün bir diğer önemi ise Android 13 Beta ile geliyor olması. Zira firma bu sürümle Android 13’ü ciddi şekilde uyarlamaya ve cihazlarında test etmeye başlayacak.

xiaomi miui 14ten once 131 surumunu getiriyor 0 vMkYRvMl

Xiaomi 12 için yayınlanan MIUI 13.1 sürümüne ait ekran görüntüleri

13.1 sürümüne yapılan güncelleme, beraberinde ilginç bir yeniliği daha getiriyor. Güncelleme, en son işletim sistemi Android 13’ün beta sürümü üzerine kuruluyken, Google’ın önümüzdeki haftalarda kararlı bir sürüm sunması bekleniyor. Çinli dev, muhtemelen yeni nesil Android 13’ün işlevselliğini bu ara sürümle test ediyor ve bu nedenle tam dağıtıma hazırlanıyor. Android 13, muhtemelen üstyapı MIUI 14 ile birlikte Xiaomi akıllı telefonlara tanıtılacak.

Xiaomi 12 ve 12 Pro akıllı telefon sahipleri, yeni işletim sisteminin yaklaşan özelliklerini şu anda test edebilecekler. MIUI üstyapısını çevreleyen tüm haberleri yakından izlemeye devam ediyoruz. Konu ile alakalı tüm haberlerimizi teknolojioku.com üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/xiaomi-miui-14ten-once-131-surumunu-getiriyor-62ebcd68efc1cf73ac4fc077

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu