XiaomiGündemTelefonlar

Xiaomi, MIUI 13 Alacak Telefonlar Listesini Güncelledi

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde yeni telefonları için global bir lansman düzenledi. Şirket bu etkinlikte Redmi Note 11, Note 11S, Note 11 Pro ve Note 11 Pro 5G modellerini küresel olarak tanıttı. Aynı zamanda Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 13 de global sürümüyle kullanıcıların karşısına çıktı.

Çin’de tanıtılan MIUI 13 sürümünde gördüğümüz tüm estetik değişikliklerin yanı sıra global sürümde ekstra bazı özellikler ile de karşılaştık. Yeni akıllı widget’lar dahil olmak üzere birçok yeniliğini bu lansmanda takip ettik. Peki ya MIUI 13’ü hangi Xiaomi telefonlarda göreceğiz? Şirket, merakla beklenen bu soruyu da nihayet yanıtladı.

MIUI 13 güncellemesi hangi telefonlara gelecek?

XiaomiRedmi ve POCO cihazlarına bambaşka bir görünüm kazandıracak yeni MIUI 13 arayüzü, yılın ilk çeyreğinde pek çok cihazda kendine yer bulacak. Xiaomi’nin yaptığı resmi açıklamaya göre şirketin Ocak ve Mart ayları arasında global olarak güncellemeyi dağıtacağı modeller şunlar olacak:

  • Xiaomi Mi 11 Ultra, Mi 11i ve Mi 11
  • Xiaomi 11X ve 11X Pro
  • Xiaomi Mi 11 Lite ve Mi 11 Lite 5G
  • Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Xiaomi 11T ve Xiaomi 11T Pro
  • Redmi Note 11, Redmi Note 11S, Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11 Pro 5G
  • Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 JE, Redmi Note 10 Pro Max
  • Redmi Not 8 (2021)
  • Redmi 10, Redmi 10 Prime
  • XiaomiPad 5
miui 13 alacak telefonlar
Xiaomi, MIUI 13 Alacak Telefonlar Listesini Güncelledi 3

Yukarıdaki listeden de gördüğümüz üzere şirket şimdilik yalnızca Redmi ve Xiaomi telefonları ile tabletlerine bu güncellemeyi vermeyi planlıyor. POCO cihazlarının ne zaman güncellemeden faydalanabileceği konusu ise şimdilik soru işareti. Ancak tahminlere göre MIUI 13, yıl ortasında şirketin diğer pek çok cihazında da kendine yer bulacak.

Xiaomi telefonlarda güncelleme kontrolü nasıl yapılır?

Telefonunuzun MIUI 13 güncellemesi alıp almadığını kontrol etmek için yalnızca birkaç saniyenizi ayırmanız yeterli olacak. Bunun için öncelikle cihazınızın Ayarlar sayfasına girin. Ardından Genel Ayarlar ekranına tıklayın. Telefon Hakkında sayfasına ulaştıktan sonra Sistem Güncellemeleri sayfasını açarak karşı taraftan bir güncelleme olup olmadığını manuel şekilde tarayabilirsiniz. Ekranda bir güncellemeyle karşılaşırsanız, Güncelle butonuna tıklayarak cihazınızı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Ancak hatırlatmakta fayda olacaktır, telefonunuzu güncellemeden önce bir Wi-Fi ağına bağlı olup olmadığınızı kontrol edin. Aksi takdirde güncelleme, mobil verinizden ciddi bir şekilde internetinizi tüketebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu