Sıradaki içerik:

GTA VI’nın 2014’ten Beri Geliştirilmekte Olduğu İddia Ediliyor!

e
sv

Xiaomi MIUI 12 Özellikleri: Gelişmiş Dark Mode Geliyor!

330 okunma

MIUI 12 beta testi sona erdi, çok yakında Xiaomi telefonlar MIUI 12 güncellemesini alacak. Çıkış tarihi 27 Nisan olarak belirtiler MIUI 12’nin özellikleri arasında en ilgi çekeni Dark Mode.

MIUI 12 beta testi sona erdi, çok yakında Xiaomi telefonlar MIUI 12 güncellemesini alacak. Çıkış tarihi 27 Nisan olarak belirtiler MIUI 12’nin özellikleri arasında en ilgi çekeni Dark Mode. MIUI 12 ile geliştirimiş karanlık mod (dark mode 2.0) sunulacak. Karanlık temayı sevenlerin ilgiini çekecek gelişmenin detayları haberimizde.

MIUI 12 Ne Zaman Gelecek?

Xiaomi, MIUI 12 program güncellemesinin 27 Nisan’da geleceğini doğruladı. Bunu takiben resmi MIUI Weibo hesabı yeni MIUI 12 özelliklerini göstermeye başladı. Duyurunun gerçekleşeceği güne kadar MIUI 12 özelliklerinin tanıtılması bekleniyor. MIUI 12, 10. yıla özel bir güncelleme olacağından çoğu yenilikle gelmesi bekleniyor. Bunlardan birisi gösterildi. Yeni tasarlanmış karanlık mod (Dark Mode 2.0) ile Xiaomi telefonlarda neler değişecek? gösterildi.

MIUI 12 Özellikleri: Dark Mode 2.0

Xiaomi, karanlık mod özelliğini ilk olarak 2019’un ilk haftalarında MIUI 10 ile duyurmuş, MIUI 11 ile biraz tasarlanmışti. MIUI 12 ile tamamiyle yenilendi. MIUI 11’deki sahip olunan Karanlık Mod, bütün sistem programlarını ve üçüncü parti programları etkilemiyordu. Fakat MIUI 12’deki Karanlık Mod 2.0 ile 42 sistem programı desteklenecek ve 20 ana program tam birleşik olacak. Yeni karanlık mod, 100’den çok programda LAB ve HSV renk alanının doğrusal olmayan dönüşümünü kullanarak kullananlara natural ve hoş bir görsel tecrübe sunacak.

Buna ek olarak, günün rastgele bir zamanında karanlık mod kullanılırken karşıtlık daha iyi görünürlük amacıyla ortamdaki parlaklığa göre hareketli olarak değişecek. Bu, parlaklık düşük olduğunda karşıtlıkın buna göre azalacağı manasına geliyor. Benzer şekilde, parlaklık yüksek olduğunda karşıtlık daha yüksek bir seviyeye çıkacak.

MIUI 12’deki Karanlık Mod 2.0, makale tiplerini de etkileyecek. Dinamik olarak makale tarzı genişliği değişecek ve parlama ve bulanıklık azaltılacak. Koyu mod kapatıldığında normale dönecek. Son olarak, yeni karanlık mod gündüz ve gece halini simüle etmek amacıyla telefonun duvar kağıdını piksel düzeyinde karartacak.

MIUI 12 ile istikbal yenilikler, yeni özellikler resmi duyuru gününe kadar açıklanacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.