Xiaomi MIUI 12 Güncellemesi:Hakkında Bütün Bilgiler!

4 dk


Merakla beklenilen Xiaomi MIUI 12 arayüz yapısı sonucunda düzenlenen aktivite kapsamında resmi olarak lanse edildi.

Çinli teknoloji yapımcısı Xiaomi, akıllı telefon sektörünün mühim isimlerinden bir tanesi. Şirket, bugün mühim bir aktivite gerçekleştirecek ve bu aktivite kapsamında “Mi 10 Youth Edition 5G” (Mi 10 Lite) adlı bir yeni telefon ile beraber yeni mobil arayüzü MIUI 12’yi duyuracak. Xiaomi, şu sıralar MIUI 12’nin beta sürümünü test etmek isteyen tüketicilerin kaydını da alıyor.

Xiaomi, etkinliğin evvel MIUI 12 ile alakalı mühim bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamalarda, Xiaomi ve Redmi’nin MIUI 12 güncellemesi alacak telefonları bildirildi. Buna göre Xiaomi, gelişen dönemlerde 30’dan çok modeline MIUI 12 arayüzünü sunacak. Peki hangi cihazlar MIUI 12 güncellemesi alacak?

MIUI 12 güncellemesi alacak Xiaomi telefonlar

Xiaomi doğrulusunda oluşturulan açıklamalara göre Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 9 Pro 5G, Mi 9, Mi 9 SE, Mi 8 Screen Fingerprint Edition, Mi 8 Youth Edition, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 SE, Mi 8, Mi 6, Mi 6X, Mi CC9 Pro, Mi CC9, Mi CC9 Meitu Custom Edition, Mi MIX 3, Mi MIX 2s, Mi MIX 2, Mi Note 3 ve Mi Max 3 modelleri MIUI 12 güncellemesini alacak. Hem de Xiaomi’nin bugün duyuracağı Mi 10 Youth Edition 5G de MIUI 12 güncellemesini alacak.

MIUI 12 ile çoğu mühim sistem verisini bundan sonra daha hoş duran grafikler / animasyonlar / tablolar ile karşımıza getiren ve bu sayede her şeyin daha rahat anlaşılabilmesini amaçlayan Xiaomi, yeni sürümle kamera arayüzüne geniş özelleştirme seçenekleri getiriyor. Bu sayede bireylerin arayüzdeki her ayarın / seçeneğin konumunu isteklerine göre değiştirebileceği aktarılıyor. Burada yeni arayüzün menü renklerinde dahi özelleştirme sunmuş olduğu belirtiliyor. Genel olarak çoğu yeni animasyon taşıyan ve şunlar arasında yeni gerektiğince gerçekçi hava hali animasyonları da yer alan Xiaomi MIUI 12, güvenliği de hatırı sayılır oranda artırıyor.

Kurulan yeni altyapılar ile örnek olarak bundan sonra uygulamalara tek seferlik erişim izni (Kamera, konum, mikrofon vb. için) verilebiliyor. Uygulamaların telefon içindeki faaliyetlerini ayrıntılı olarak gösteren bir sistemi de yanında getiren yeni arayüz MIUI 12, fotoğrafların ortamında paylaşım evvel titiz bilgileri silebiliyor. Hem de arayüz “güvenilmez” uygulamaların titiz donanımsal bilgilere erişimesini de engelliyor. Bu da aslında çok ama çok mühim duruyor. Burada market dışı uygulamalardan bahsediliyor.

Bazı Redmi telefonlar da MIUI 12 güncellemesi alacak

Xiaomi, sadece kendi markası altındaki akıllı telefonlara MIUI 12 güncellemesi sunmayacak.Öyle ki Redmi markalı bazı akıllı telefonlar da MIUI 12 güncellemesi alacaklar. Yapılan açıklamalara göre K30 Pro, K30 5G, K30 4G, K20 Pro Premium Edition, K20 Pro, K20, Note 8 Pro, Note 7 Pro, Note 7 ve Note 5 modelleri MIUI 12’nin yenilikleri ile tanışma imkanı yakalayabilecekler.

Xiaomi doğrulusunda oluşturulan açıklamalar, şirketin MIUI 12 alacak bütün modellerini kapsamıyor. Örneğin; Xiaomi Mi 10 Lite (Avrupa), POCO X2, POCO F1, Redmi Note 6 Pro, Mi A3, Mi A2 ve Mi A1 gibi birtakım modelleri yukarıdaki listede yer almıyor. Bunun sebebi ise Xiaomi’nin yaptığı MIUI 12 açıklamasının yalnızca Çin piyasasındaki cihazları içeriyor oluşu.

Xiaomi MIUI 12 çok özel ve güzel bir duvar kağıdı geliyor

Sağlam kaynak Ice Universe’e göre firma buna “Super Walpaper” ismini veriyor. Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzer bu duvar kağıdı aslında harika görünüyor. Bu hususta firmanın Mars ve Dünya olmak üzere iki değişik alternatif sunmuş olduğu aktarılıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

57
7 Paylaşım, 57 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir