Xiaomi, MIUI 11’in Sevilen 7 Özelliği Açıklandı

2 dk


Akıllı telefon piyasasında mühim bir yere sahip olan Xiaomi, teleefonlarının arayüzüne yeni güncellemeyi yavaş yavaş dağıtıyor. Şirket, MIUI’ın yeni sürümü MIUI 11’in en sevilen özelliklerini de paylaştı.
Xiaomi’nin telefonlarına özel tasarladığı ve gerektiğince beğenilen MIUI arayüzü sonucunda yeni güncellemesini alıyor.

Şirket, dün yaptığı bildirimde MIUI 11 güncellemesini ilk etapta 12 telefonunun alacağını açıkladı. Bu telefonlar Xiaomi Mi 9SE, Mi MIX 3, Mi MIX 2S, Xiaomi Mi 8, Mi 8 Youth, Xiaomi Mi 8 Explorer, Mi 8 Screen Fingerprint, Xiaomi Mi 8 SE, Mi Max 3, Redmi K20, Redmi Note 7 Pro ve Redmi 7 şeklinde oldu.

Xiaomi kullanıcılarının beklediği MIUI 11 güncellemesi arayüze görülmemiş özellikler katıyor. Şirket, kullanıcılardan gelen geri dönüşü değerlendirerek en tanınmış 7 MIUI 11 özelliğini paylaştı.

Arayüz:

Xiaomi’nin yeni sistemi başka versiyonlara kıyasla daha özel bir görüntü şemasıyla geliyor. Bu özellik, MIUI 11’in en sevilen özellikleri arasında en başta geliyor. Cıvıl cıvıl temaya sahip olan MIUI, kullanıcıları amacıyla çoğu özelleştirme sunuyor.

Dinamik natural ses sistemi:


MIUI 10 ve MIUI 11 arasında ses geliştirme konusu ile ilgili büyük bir fark bulunmakta. MIUI 11’de her hafta değişik sesler veren hareketli alarm bulunmakta. Hem de telefona gelen yeni sesler sanki doğadan geliyormuş gibi duyuluyor.

Bu özellik, arayüzler konusu ile ilgili dünyada bir ilki yansıtıyor. Kullanıcılar, telefonlarının değişik bölümlerinde tespit edilen makaleları tamamiyle özelleştirebiliyorlar. Her sözcük amacıyla ayrı makale tarzı seçilebiliyor.

Çocuklara özel alan:

MIUI 11 ile gelen bir başka özellik de çocuklar amacıyla yapılmış. Telefonun arayüzüne çocuklar amacıyla eğlence dolu bir dünya yaratılmış. Özel geliştirilen alana giren çocuklar bu alanda rastgele bir kısıtlama olmadan akıllı telefonu kullanabiliyorlar.

Ekran paylaşımı:


MIUI 11 çok yönlü ekran paylaşımı destek veriyor. Telefonlar 300’den çok televizyonu, belgeyi, videoyu, oyunu ve programlamayı destek veriyor ve ekranınızı yansıtmanızı sağlıyor.


MIUI 11; bilet edinme, seyahat rotası, seyahat zamanı ve çoğu başka özellik ile kullanıcısına yardım eden bir seyahat asistanıyla beraber geliyor. Kullanıcıları amacıyla döviz kuru, konsoloslukların ve elçiliklerin konumu gibi çoğu lüzumlu bulguyu sağlıyor.

Tema

MIUI, akıllı telefonunuzu baştan aşağı özelleştirebilmenizi sağlıyor olsa da birtakım kullanıcılar hazır temaları tercih ediyor. MIUI, geliştiricilere sıksık geri bildirimde bulunmakta ve daha kaliteli temalar yapacağına devam edeceğini söylüyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir