Gündem

Xiaomi için ilklerin telefonu olacak: Xiaomi 13 Ultra hakkında herşey!

Geçen yıl Temmuz ayında tanıtılan Xiaomi 12S Ultra’nın sunduğu özellikleriyle oldukça çok sevilmişti. Şirketin sunduğu cihaz, 1 inç boyutundaki devasa fotoğraf sensörüyle dünyanın ilk cep telefonu olma ünvanını elinde bulunduruyor.

Halefi olacak yeni Xiaomi 13 Ultra ise pek yakında gelebilir. İşte bilinen detaylar.

Xiaomi 13 Ultra ortalığı kızıştırabilir

Xiaomi ne yazık ki 12S Ultra modelini yalnızca Çin iç pazarında satışa sunmuştu. Xiaomi 13 Ultra ise küresel olarak piyasaya sunulacak.

İnternette çıkan dedikodulara göre, resmi sunumun bu yılın ikinci çeyreğinde yapılması bekleniyor. Lansmanın Nisan ayı gibi gerçekleşmesi bekleniyor. En donanımlı sürüm olan Xiaomi 13Ultra, 16 GB belleğe ve 256 GB dahili depolama alanına sahip olması bekleniyor.

16 GB RAM’ı kullanan ve küresel pazara çıkmış ilk model olacak olan 13 Ultra kullanıcıların kamera konusunda çok şey beklediği modellerden bir tanesi olacak. Cihaz hakkında ortaya atılan teknik detaylar ise şu şekilde; kenarlara doğru kavisli olacak olan Samsung E6 AMOLED ekran, birincil kamera için 1 inç sensör boyutunda (Belki daha büyük olabilir) Sony IMX989 Kamera Sensörü.

Cihaz global olarak da tanıtılacağı için ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. Son derece güçlü ve aynı zamanda çokça yeniliğe yer verilmesi beklenen model hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/xiaomi-icin-ilklerin-telefonu-olacak-xiaomi-13-ultra-hakkinda-hersey-63ce3a7657836d3a4807e628

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu