Gündem

Xiaomi herkesin 007 ajanı olabileceği ilk akıllı gözlüğünü tanıttı!

Xiaomi ilk akıllı gözlük ürünü en sonunda tanıttı. İsmi “Mijia Smart Glass” olan akıllı gözlük bazı iyi teknik donanımlara sahip. Xiaomi’nin belirttiği gibi bu gözlükler, herkesin yaratıcı coşkusunu ifade etmesini sağlamak için akıllı görüntüler ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini bir arada bulunduruyor. Kısacası Xiaomi, AR gözlükleri ve normal gözlükleri bir araya getiriyor.

Akıllı camın yanında birde kamera bulunuyor. Bu akıllı camın ne zaman satışa çıkacağını bilmiyoruz, ancak perakende fiyatı Çin’de 2699 yuan (400 USD-7.169,92 ₺) olacak. Gözlük 3 Ağustos’ta Çin’de resmen tanıtılacak.

Xiaomi akıllı gözlükleriyle farklı bir deneyim sunacak

Xiaomi sunduğu akıllı gözlük ile AR teknolojisi sayesinde anında çeviri yapabileceksiniz. Çok beğendiğiniz bir doğa gezisi sırasında manzaranın fotoğrafını çekip anınızı ölümsüzleştirebilmek de mümkün. Gözlük ayrıca 5X Zoom yapabilme özelliğine de sahip olacak.

xiaomi herkesin 007 ajani olabilecegi ilk akilli gozlugunu tanitti 0 5ij4HuZS

Mijia SmartGlass’ın özellikleri

  • 50 MP ana kamera
  • 8 MP periskop telefoto kamera(5X)
  • 1020 mAh pil
  • Bluetooth 5.0
  • Çift Wi-Fi
  • 32 GB Depolama
  • Snapdragon 8 çekirdekli işlemci
  • AR ile gerçek zamanlı çeviri

xiaomi herkesin 007 ajani olabilecegi ilk akilli gozlugunu tanitti 1 s2hufgyc

Yeni Mijia Smart Glass, iki farklı kamerayı barındırıyor. Ne yazık ki ana 50 MP kamerada OIS desteği yok ama neyse ki telefoto kamerada OIS var. 50 MP ana kamera f1.8 diyafram açıklığına sahip, telefoto kameranın diyafram açıklığı ise f3.4 oluyor. Bu ürünün dünya çapında satılıp satılmayacağını bilmiyoruz ama şu anda Çin’de 400 USD alabilirsiniz. Yeni Mijia gözlükleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/xiaomi-herkesin-007-ajani-olabilecegi-ilk-akilli-gozlugunu-tanitti-62e7b61a3a65f9508332f855

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu