Xiaomi güneş enerjisi ile çalışabilen telefon planlıyor!

1 dk


Son yıllarda yüksek bir çıkış yakalayan Xiaomi, fiyat/performans bölümünde çıkardığı telefonlarla dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Çinli telefon üreticisi bu sefer de güneş enerjili telefon modeliyle gündeme geldi.

Xiaomi’nin, 27 Temmuz 2018’de Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi (WIPO) tarafından dosyalanan ve geçtiğimiz cuma günü yayınlanan güneş enerji paneline sahip yeni bir akıllı telefon patentini aldığı ortaya çıktı.

Patent görüntülerine baktığımızda, telefonun arkasını neredeyse kaplayan güneş panelini görebiliyoruz. Bu panelin hemen üst tarafında ise arka kameralar yer alıyor.

Telefonun ön tarafında ise herhangi bir çentik veya kamera deliği bulunmuyor. Bu nedenle telefonun, ekran altı kamera teknolojisini kullanacağini söyleyebiliriz. Xiaomi, geçtiğimiz haziran ayında ekran altı kamera teknolojisi üzerinde çalıştığını zaten açıklamıştı..

Ayrıca telefonun arkasında ve önünde herhangi bir parmak izi okuyucusu göremediğimizden, telefonun ekrana gömülü parmak izi teknolojisiyle geleceğini düşünebiliriz.

DAHA ÖNCE SAMSUNG DENEMİŞTİ

Samsung, 2009 yılında güneş paneline sahip iki farklı akıllı telefon tanıttı. 1080mAh batarya kapasitesine sahip bu telefonların, 1 saatlik güneş enerjisiyle sadece 10 dakikalık bir konuşma süresi sunması, o zamanlar oldukça eleştirilmişti.

Ancak Xiaomi’nin güneş paneline sahip telefonunun ne kadar enerji depolayabileceği ve ne kadarlık bir kullanım süresi sunacağı henüz bilinmiyor..


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

63
8 Paylaşım, 63 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

5 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir