Sıradaki içerik:

EMUI 11’in Bazı Özellikleri Açığa Çıktı!

e
sv

Xiaomi, Ekran Altı Ön Kamera İçin Üçüncü Nesil Çözümünü Tanıttı!

avatar

Mert

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Selfie kameraları, akıllı telefonların tüm ekran ön cephesinin peşinde her zaman en büyük engel olmuştur. Çerçeveler, sonunda zımba deliklerine dönüşen çentiklere dönüşene kadar inceltildi. Bir sonraki mantıksal adım, ekranın altında öne bakan bir snapper ve ZTE’nin önümüzdeki Salı, 1 Eylül Salı günü teknolojiye sahip çalışan bir akıllı telefon tanıtması bekleniyor.

Bu, diğer şirketler için büyük bir motivasyon kaynağı ve Xiaomi de yarışa katılacağını açıkladı. Bir şirket başkan yardımcısı, Weibo profilinde üçüncü nesil çözümlerinin nihayet seri üretime hazır olduğunu ve teknolojinin nasıl çalıştığını gösteren bir video yayınladı.

Çinli şirket, ilk yinelemenin yalnızca laboratuvarda kullanılabilen bir ürün olması nedeniyle nihai çözüme üçüncü nesil bir kamera diyor, halefi ise bir kamera ve seri üretim için hala yeterince iyi olmayan bir prototip üzerinde bir ekran. Üçüncü sürüm nihayet boru hatlarına ulaşmaya ve daha geniş kullanılabilirliğe sahip bir akıllı telefonun parçası olmaya hazır.

Xiaomi, teknolojinin nasıl çalıştığını resmi Weibo profilinde ayrı bir gönderide açıkladı. Panel, ekranın geri kalanıyla aynı piksel yoğunluğuna ve renk doğruluğuna sahip olmak için küçük dairenin üzerindeki piksel sayısını ikiye katlıyor. Renkleri komşu piksellerden ödünç alıyor ancak talep üzerine siyahı kapatabiliyor / kapatabiliyor. Çoğunlukla kamera açıldığında.

Yeni piksel düzenlemesi sayesinde Xiaomi artık herhangi bir parlamayı en aza indirmek için ışığın nasıl iletilmesi gerektiğine dair kendi anlayışını uygulayabiliyor. Görüntü, uygun renklerle son derece net ve iddiaya göre kaliteden ödün verilmeyecek.

Yeni selfie kameralı cihazların seri üretimine önümüzdeki yıl başlanacak ve umarım Mi 11 serisi bunu ilk alan seri olacak.

Daha fazlası için TeknoBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.