Sıradaki içerik:

Xiami Mi Band 5 Temmuz Ayında Yenilenecek

e
sv

Xiaomi Başka Bir Katlanabilir Tasarım Patent Aldı

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xiaomi, katlanabilir ekran teknolojisi söz konusu olduğunda hiç taş bırakmıyor. Patentler gittikçe. Şirket geçmişte çeşitli modelleri denedi. Bu son patent sunumu, yatay olarak dönen bir kamera ile bir kapak modeline işaret ediyor.

LetsGoDigital tarafından tespit edilen yeni yayınlanan patent, Galaxy Z Flip ve Moto Razr gibi kapaklı bir modülde bulunan katlanabilir bir ekran gösteriyor. Ancak, buradaki benzersiz özellik yatay olarak dönen bir kameradır. Bir tarafta dört kameralı kurulum, diğer tarafta tek kamera modülü var. Bir selfie balığı olabilir sanırım.

Tuhaf tasarımlar

Tasarım , dönen bir kaydırıcıyla birbirine bağlanmış iki ayrı çerçeveye sahip Galaxy Z Flip gibi diğer katlanabilir telefonlara çarpıcı bir şekilde benziyor . Katlanabilir ekran üzerine yerleştirilmiş gibi görünüyor. Üstte, telefonun çerçevesinin üzerinde yükseltilmiş bir konuma yerleştirilmiş bir kamera dizisi var.

Ayrıca, kamera dizisi ile telefonun gövdesi arasında bir menteşe vardır. Dizinin yatay bir eksende ileri geri hareket ettiği göründüğünden, ek görüntüler aynı noktayı gösterir. Bu dizi, kulaklığın ve muhtemelen telefonun hoparlörünün üstünde bulunuyor gibi görünüyor.

Görüntülerdeki ekran, menteşe Galaxy Z Flip’de bulunana benzer şekilde içe doğru katlanıyor gibi görünüyor. İlginçtir, ekran katlanmış olsa bile kamera dizisi hareket ediyor gibi görünüyor. Bu, arka tarafta ikincil bir ekranın olabileceğini gösterir, ancak henüz bu konuda bilgi yoktur.

Yakın Zamanda Gelmeyecek

Bunun dışında ekran teknolojisi ve cihazın özellikleri hakkında başka bilgi yok. Xiaomi son zamanlarda birçok katlanabilir telefonu patentliyor. İlk katlanabilir konsepti geçen yıl sızdırıldı.

En son gördüğümüz kamera modülüne sahip kapaklı bir çerçeve vardı. Ancak, birçok patent günün ışığını asla görmez. Bununla birlikte, bu patent, form olarak Galaxy Z flip düzenlemesine benzer olduğu için ilginç görünüyor. Bunun yakın zamanda gerçekleşmesini beklemiyoruz, ama kim bilir!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.