Sıradaki içerik:

Xiaomi Yakında 100W Hızlı Şarj Sunacak! İşte detaylar

e
sv

Xiaomi Yarın Bir Araba Sunmayı Planlıyor Mu?

avatar

Oğuzhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Görünüşe göre Xiaomi’nin büyük bir sürprizi var. Yarın, hayranlarını çok özel bir şekilde şaşırtabilir. Sosyal ağ Weibo’daki resmi Xiaomi hesabında yeni bir ürün için bir iltifat ortaya çıktı. Ana hatlarına bakılırsa, bir araba, bir SUV. Silüeti ile Suzuki Jimny veya Mercedes G-sınıfına benziyor…

Xiaomi bir araba sunmayı planlıyor mu?

Belki teaser bir şaka olarak algılanabilir, ancak tartışılması gereken birkaç şey var. Her şeyden önce, hayranlar sayfasından değil, Xiaomi’nin resmi sayfasından bahsediyoruz. 

İkinci olarak, görüntü üzerindeki yazıt her şeyin ciddi olduğunu doğrular: “Bir araba mı yapıyorsunuz? Ciddiyiz! ” Yayınlandıktan sonra teaser silindi, ancak bu Web’deki dağıtımdan kurtarılmadı.

Xiaomi‘nin bir dizi yerel otomobil üreticisi ile aktif olarak işbirliği yaptığı ve hatta geçen yıl ünlü Çinli şirket Xiaopeng Motors’a iyi bir şekilde yatırım yaptığı söylenmelidir. 

İkincisi, bu arada, yerel pazarda Tesla otomobillerine alternatif olarak konumlandırılmış Xiaopeng P7 elektrikli sedanın arzının başladığını bildirdi. Ancak Çin otomobilinin tamamen farklı bir tasarımı var. Yani ne tür bir arabadan bahsettiğimiz henüz belli değil. Bu arabanın bir oyuncak olduğu ortaya çıkabilir. Umarız yarın işler açıklığa kavuşur.

Xiaomi

Xiaomi Corporation, Pekin merkezli bir Çin elektronik ve BT şirketidir ve mobil telefon ve tüketici elektroniği konusunda uzmanlaşmıştır. Huawei, Samsung ve Apple‘dan sonra 2018’de en akıllı telefonları satan 4. dünya üreticisi oldu.

Şirket, elektronik ürün üretiminde çeşitli alanlarda çeşitlilik göstermiştir. Xiaomi ayrıca tabletler, bağlı bilezikler, harici piller, Hi-Fi kulaklıklar ve kulaklıklar, oyun çubukları, bağlı evler için ekipmanlar, minyatür kameralar, scooterlar, kutular, yönlendiriciler ve akıllı TV’ler de üretiyor. Temmuz 2017’de Xiaomi, Mi AI Hoparlörü ile Çin’deki bağlı yardımcı hoparlörler için pazara geldiğini duyurdu.

Logo üzerinde yazılı olan “Mi”, “Mobil İnternet” in kısaltmasıdır. Aynı zamanda “imkansız görev” unvanını da ifade eder: gerçekten, Xiaomi’nin lansmanı sırasında, firmanın o kadar çok pazar payı edinmesi imkansız görünüyordu.

Xiaomi, Samsung ve Apple gibi diğer akıllı telefon üreticilerinin aksine ürünlerini satmak için benzersiz bir strateji kullanıyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun şöyle açıklıyor: “Ürünlerimizi üretim maliyetlerine olabildiğince yakın satmaya çalışıyoruz”. Şirketin ayrıca karını genişletmesine izin veren çeşitli hizmetleri var.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.