Xiaomi Android 10 Güncellemesi Yeniden Geri Çekildi!

2 dk


Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesi bir kez daha başarısız oldu. Şirketin üçüncü kuşak Android One akıllı telefonu olan Xiaomi Mi A3, resmi olarak şimdiye kadarki en korkutucu telefonlar listesinde yer aldı.


Piyasaya sürülmesinden bu yana, telefon, yazılımı sebebiyle bütün dünyadaki kullanıcılar doğrulusunda eleştirildi. Daha da enteresan olan şey, şirketin Android 10 güncellemesini bir kez daha geri çekmesi (üçüncü kez).

Aslında aygıt Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesini alabilmek amacıyla gerektiğince çabaladı. Xiaomi Mi A3, Temmuz 2020’de uluslararası pazarlar amacıyla tekrardan Mi CC9e olarak pazara sürüldü. Telefon MIUI yerine, Android One uygulaması altında Android 9.0 Pie ile beraber pazarlandı. Üç sene vakitsince telefonun iki platform güncellemesi ve aylık emniyet yaması alması gerekiyor. Fakat şirket, şu ana kadar aygıt amacıyla hatasız doğru düzgün bir Android 10 güncellemesi sunamadı.

Android One kullanan aygıtların en güncel Android güncellemesini alan ilk aygıtlardan biri olması gerekiyor. Fakat şirketin en yeni kuşak Android One aygıtı olan Mi A3 2018’den beri Android Pie ile çalışıyor. Xiaomi ilk Android 10 güncellemesini Şubat ayı sonlarında Mi A3 kullanıcılarına sundu. Fakat kısa vakit ortamında detaylı sorunlar sebebiyle güncellemeler geri alındı.

Xiaomi bir kez daha, Mart ayı ortasında güncellemeyi yayınladı, fakat aynı sorunlar devam etti. Son olarak, 8 Nisan’da Çinli akıllı telefon yapımcısı bu güncellemeyi üçüncü kez yayınladı. Maalesef bu kabul edilebilir bir şey değil zira üçüncü defa Android 10 güncellemesi geri alındı. Güncellemenin iptal edilmesinin asli sebebi aynı. Var olan sorunlar bu yapıyı da olumsuz etkilemeyi başardı.

Bakalım Xiaomi bu ayıbı ne vakit ortadan kaldıracak ve Mi A3 sahipleri başarılı bir güncellemeyi ne vakit alabilecekler. Aşağıda sorunlu Android 10 güncellemesi yapanların denk geldiği sorunları sıraladık. İşte o sorunlar:

•Rastgele tekrardan başlatmalar

•Aşırı pil tüketimi

•Kamera gecikmesi

•Parmak izi sensörü bozukluğu

•Fotoğraf makinesi obtüratör bozukluğu (varsasenean olarak 1,4 sn’dir)

•Kullanıcı Arabirimi Gecikmesi

•Performans bozukluğu


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

55
7 Paylaşım, 55 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir