TelefonlarXiaomi

Xiaomi Airdots Pro inceleme – AirPods rakibi

Xiaomi Airdots Pro inceleme videosuyla karşınızdayız. Bu videomuzda Xiaomi’nin yeni kablosuz kulaklığı olan Airdots Pro modelini inceliyoruz. Apple AirPods kulaklıklara benzer bir tasarıma sahip kablosuz kulaklık neler yapabiliyor? Bakalım Xiaomi Airdots Pro özellikleri neler?

Xiaomi Airdots Pro inceleme

Xiaomi Airdots Pro inceleme videosunda, ailenin yeni kablosuz kulaklık modelinin nasıl bir performans sunduğuna sizlerle birlikte bakıyoruz. Hem tasarımı hem de ismiyle AirPods’u andıran kulaklıklığın kutusundan yedek silikonların yanında Type-C şarj kablosu ve şarj kutusu çıkıyor.

Xiaomi Airdots Pro özellikleri

Xiaomi Airdots Pro özellikleri ile ilgili detaylara ilk olarak tasarım ile başlamak gerekiyor. Aslında Apple AirPods ile bazı noktalarda benzerlik gösteren kulaklık, bir şarj kutusundan saklanıyor. Tabii AirPods’a göre hem kutusunun hem de kulaklığın biraz daha büyük olduğunu belirtelim. Cepte taşınabilecek bir şarj kutusuna sahip kulaklığın üzerinde mikrofon, sensör ve dokunmatik yüzey konumlanıyor. Buradaki dokunmatik yüzey sayesinde çalan müziği değiştirmek mümkün. Ayrıca buradan sanal asistan da başlatılıyor. Kulaklığın tasarım olarak, kulağı rahatsız etmediğini ve uzun süreli kullanılabildiğini de söyleyelim. Kulaklığın kulağa tam oturmama ihtimaline karşılık, kutu içinden daha küçük bir silikon da çıkıyor.

Xiaomi Airdots Pro özellikleri arasında su sıçralamalarına ve tere dayanıklı olduğunu belirtmek gerekiyor. IPX4 sertifikası bulunan kulaklık böylece spor yaparken de kullanılabiliyor.

Kulaklık, kulaktan çıkarıldığı anda kendini durduruyor. Böylece ekstradan videoyu ya da çalan müziği durdurmaya gerek kalmıyor. Kulaklığı geri takmadan da müzik ya da video başlamıyor.

Başarılı bir ses performansı sunan Airdots Pro’da basların başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Mikrofon performansına bakacak olursak, burada ortalama bir performans karşımıza çıkıyor. Videomuzda mikrofon performansını uygulamalı olarak sizlerle birlikte deniyoruz.

Son olarak Xiaomi Airdots Pro özellikleri detaylarında bataryaya bakmak gerekiyor.

Kulaklık, 100 mAh‘lik bataryaya sahip kutusuyla şarj oluyor. Bu batarya kullanıcıya toplamda 10 saatlik bir pil ömrü sunuyor. Kulaklık, kutusunun içine konulduğunda şarj olmaya başlıyor. 10 dakikalık bir şarj ile 70 dakikalık bir dinleme süresi sunan kulaklığın kutusu ise 1 saatte tam şarj oluyor. Burada Type-C’nin hızlı şarj avantajını görüyoruz.

Xiaomi Airdots Pro teknik özellikleri

Kutu ağırlığı: 140 gram
Kutu boyutu: 15 x 10 x 5 cm
Bağlantı: Bluetooth 4.2
Menzil: 10 m
Müzik dinleme süresi: 10 saat
Konuşma süresi: 10 saat
Şarj süresi: 1 saat
Gürültü azaltma: ANC+ENC

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu