Telefonlar

Xiaomi 13 Pro teknik özellikleri bir kez daha sızdırıldı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin geçtiğimiz gün yapacağı etkinlik, Çin’in eski liderinin vefat etmesi nedeniyle ertelenmişti. Her ne kadar Xiaomi bu ertelemeden sonra yeni tarih hakkında herhangi bir yorum yapmasa da, Çinli şirkete yakın kaynaklar etkinliğin yeni tarihinin önümüzdeki hafta içerisinde bir gün olacağını belirtiyor. Öte yandan bu etkinlikte tanıtılacak en önemli cihaz olan Xiaomi 13 Pro hakkında önemli bilgiler gelmeye de devam ediyor.

Eğer her şey planlandığı gibi gitseydi, bugünlerde Xiaomi 13 Pro’nun tüm özelliklerini resmi ağızdan öğrenmiş olacaktık. Ancak etkinliği ertelenmesiyle birlikte sahne bir kez daha duyum kanallarına kaldı. Xiaomi’ye yakın kaynaklardan servis edilen son bilgilerse, Xiaomi 13 Pro modelinin neredeyse tüm özelliklerini görmemizi sağladı.

Xiaomi 13 Pro teknik özellikleri bir kez daha sızdırıldı

Eğer sızıntılar doğruysa bu telefon karşımıza 6,73 inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde bir ekranla gelecek. Gücünü Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti Snapdragon 8 Gen 2’den alacak olan Xiaomi 13 Pro bu işlemci kümesini ise 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanıyla dolduracak. Üstelik depolama alanı seçeneklerinin arasında 512GB’lık bir modelin olacağını da belirtelim.

Telefonun arka yüzeyine baktığımız zaman bizleri burada 50MP + 50MP + 50MP’den oluşan üçlü bir kamera kurulumu karşılayacak. Selfie meraklıları için düşünülen lens ise 32MP olacak. Elektriksel gücünü 4.820mAh’lık bataryasından alması beklenen Xiaomi 13 Pro aynı zamanda 120W hızlı şarj teknolojisiyle birlikte gelecek.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/xiaomi-13-pro-teknik-ozellikleri-bir-kez-daha-sizdirildi-638d8a9c7d0da408216a4313

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu